Як підготувати дитину до навчання.

Школа - важливий і відповідальний період в житті дитини, повний не лише цікавих відкриттів і нових знань, але і складнощів. Щоб першокласник займався легко і з задоволенням, необхідно правильно підготувати його до майбутньої навчанні.
Вам знадобиться
  • - книги; - Настільні ігри; - Матеріали для творчості.
Інструкція
1
Почніть з психологічної підготовки вашої дитини. Не варто обманювати його і говорити, що школа - захоплююче і веселе місце. Майбутній першокласник повинен розуміти, що він зіткнеться з певними труднощами, подолання яких і буде доставляти йому радість, підвищувати самооцінку. Ваше завдання - допомогти йому справитися з потенційними складнощами.
2
Поступово наближайтеся до шкільного режиму. Робити це необхідно поетапно: почніть з того, що будете укладати спати і будити вашої дитини на 20-30 хвилин раніше звичного. Кожні 2-3 дні збільшуйте час, поки не встановиться необхідний режим.
3
Дозвольте дитині самостійно вибрати шкільне приладдя, одяг і змінне взуття. Ви можете лише м'яко контролювати і направляти, однак відповідальність за остаточну покупку лежатиме на вашій дитині. Так він ще більше усвідомлює початок більш важливого періоду в житті, а також навчиться приймати перші самостійні рішення.
4
Якщо ваша дитина провів все літо в активному і безтурботний відпочинок, почніть готувати його до іншого роду діяльності. Ваші спільні ігри повинні тренувати посидючість, формувати навик повторення певної дії. Ви можете грати в настільні ігри, що вимагають тривалої концентрації уваги, малювати один і той же малюнок, ліпити за зразком. Читайте книги про шкільне життя, наприклад, твори Миколи Носова, Дениса Драгунського, Наталії Забіла.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна проходити шкільну програму заздалегідь або робити вправи з підручників. В даному випадку дитині буде не цікаво на уроках, він не буде слухати вчителя і не навчиться засвоювати інформацію в класі.
Корисна порада
Якщо є можливість, відвідайте будівлю школи. Покажіть майбутньому першокласнику кабінети, бібліотеку, актовий та спортивний зали. Це місце і дорога до нього повинні стати для дитини звичними.