Як перетягнути сидіння. Як зшити чохли для седений авто.

Ніщо так не перетворить внутрішній вигляд автомобіля, як перетяжка салону, але не завжди є можливість дозволити собі таке дороге задоволення. Якщо ви хочете обійтися "малою кров'ю", перетяните сидіння самостійно, не звертаючись в автосервіс.
Вам знадобиться
  • Матеріал для чохлів,
  • ножиці,
  • клей в балончиках,
  • поролон,
  • пластикові хомути.
  • фен,
  • праска,
  • миючі засоби для чищення оббивки.
Інструкція
1
Підберіть матеріал, яким хочете обтягнути салон. Натуральна шкіра ідеально підходить для ваших цілей - прекрасно виглядає, довго зберігає свій зовнішній вигляд, але дуже дорого коштує. Шкірозамінник - більш практичне рішення. Обтягують сидіння також флоком, велюром, замшею. Комбінація декількох кольорів додасть сидінням ексклюзивний вид.
2
Витягніть сидіння з салону. Зніміть старі чохли. Вони складаються з двох частин: чохол для спинки і для сидіння. Вони можуть кріпитися до подушок різними способами.
3
Чохли потрібно розпороти, вони послужать вам в якості лекал для розкрою нових. Обведіть їх по контуру маркером. Якщо матеріал має ворсисту структуру - зверніть увагу на те, щоб ворс лягав в одну сторону, інакше сидіння вийдуть різного відтінку.
4
Розпорошите клей з балончика на поролон і приклейте до нього чохли. Намазувати поролон за допомогою кисті можна. Він не достатньо просочиться клеєм, і не братиме потрібну вам форму.
5
Сшейте частини чохлів, дотримуючись розмітку. Зайвий поролон слід обрізати по краях. Розлучені розвороти матеріалу придавите до поролону, і прошийте подвійним оздоблювальним швом. Виверніть чохли на лицьову сторону.
6
Пластиковими хомутами прикріпіть розправлені на подушці сидіння чохли до рами крізь спеціально передбачені для цього отвору. Краю чохла натягаються на раму.
7
Просушите оббивку феном і пропрасуйте праскою, щоб не утворилося складок на сидінні.
8
Почистіть готові сидіння спеціальними миючими засобами та встановіть крісло назад у салон. Будьте уважні і закріпіть всі деталі при установці крісла.
Дбайливий господар постійно стежить за станом свого залізного коня і усуває всі неполадки вчасно. Наприклад, з часом салон автомобіля може прийти в непридатність (особливо це стосується недорогих машин, у яких салони оббиті дешевої тканиною). В такому випадку необхідно заново перетягнути сидіння автомобіля .
Вам знадобиться
  • Матеріал, калька, ножиці, нитки, голки, швейна машинка, шматочок мила, крейда.
Інструкція
1
Вивчіть керівництво по експлуатації вашого автомобіля . В ньому завжди є схема будови сидінь, а також влаштування їх кріплень. Займатися перетяжкой в салоні автомобіля дуже незручно, тому вам необхідно демонтувати сидіння і вийняти їх. Зазвичай до підлоги автомобіля прикручені полози, за якими рухаються рейлінги. Зніміть запобіжники рейлингов. Посуньте сидіння максимально вперед і потягніть вгору. Воно зніметься. Таким же способом демонтуйте переднє пасажирське сидіння. Задній диван знімається двома частинами - спочатку нижня подушка, а потім спинка.
2
Вирішіть, яким способом ви будете обтягувати сидіння. Якщо матеріал оббивки в відмінному стані, а ви просто хочете змінити зовнішній вигляд салону, то можна виготовити чохли. Цей процес менш трудомісткий. Також плюс чохлів полягає в тому, що їх можна періодично прати.
3
Підберіть матеріал для виготовлення. Варто враховувати не тільки власні бажання, але і практичність. Матеріал повинен легко стиратися і не сильно бруднитися. Чохли повинні бути на сантиметр більше розміру самих сидінь.
4
Якщо оббивка сидінь прийшла в непридатність, то вам доведеться її замінити. Для цього зніміть стару оббивку, попередньо демонтувавши підголовники. Максимально опустіть їх вниз, потягніть трохи на себе і різким рухом витягніть вгору. Ззаду підголівника знайдіть рядок. Акуратно розпоріть нитки і зніміть матеріал. На бічних частинах сидіння є пластикові вставки. Відкрутіть саморізи, які їх тримають. Під вставками знайдіть шов. Розпоріть його і зніміть стару оббивку з крісла.
5
Зробіть викрійку, спираючись на розміри старої оббивки. Для цього краще всього використовувати кальку. Намагайтеся все ретельно перевірити ще раз, щоб уникнути помилок. В важких місцях залиште невеликий запас матеріалу. Нанесіть викрійку на новий матеріал. Якщо матеріал темного кольору, то використовуйте крейду або маленький шматочок мила. Якщо матеріал світлий, то користуйтеся спеціальним олівцем або фломастером і наносите розмітку на тильній стороні. Виріжте заготовки.
6
Візьміть крісло і перевірте стан поролону. Якщо він став непридатним, замініть його на новий. Одягніть заготовки на сидіння і закріпіть їх голками. Це необхідно для того, щоб зрозуміти точне розташування швів. Зробіть намітку стібками середньої довжини. Вийміть всі голки. Зніміть оббивку. Прострочіть шви на швейній машинці. Вийміть наметочним нитка. Ззаду ушийте блискавку. Надіньте готову обшивку і застебніть блискавку ззаду. За такою ж схемою зробіть оббивку для всіх сидінь.