Як налаштувати гітару (3 способи).

Однією з головних проблем для всіх новачків-гітаристів є налагодження гітари. Існують 3 найпоширеніших способу настройки гітари, придатних для гітаристів будь-якого рівня.
Інструкція
1
Скористайтеся будь-яким безкоштовним онлайн-тюнером, наприклад, Guitar-Online (посилання нижче). При натисканні на одну з кнопок, що позначають струни, онлайн-тюнер відтворить ідеальне звучання цієї струни, відповідно до якого вам і потрібно буде налаштувати струну на своїй гітарі.
2
Якщо вам важко налаштовувати гітару шляхом порівняння звучань, купіть в музичному магазині тюнер. Коштує він недорого, зате буде дуже корисний в гостях або в дальній поїздці. В цілому всі тюнери дуже схожі, розрізняються лише брендом і додатковим функціоналом. Досить популярні тюнери BOSS, наприклад, TU-80 - у нього приємний дизайн і 2 додаткові функції: настройка гітари в різних тональностях і метроном.Включіте тюнер, розташуйте гітару максимально близько до його динаміків і смикайте «відкриті» струни. Завдяки спеціальним датчикам тюнер сам визначить струну (вірніше, відповідну ноту) і покаже на дисплеї, чи потрібно послабити або натягнути струну. Зазвичай відхилення вліво означає, що струну потрібно натягнути, а вправо - послабити.
3
Цей варіант підходить для трохи більш просунутих гітаристів. Якщо ви можете налаштувати одну з струн, з її допомогою можна налаштувати і другіе.6 струна на 5-му ладу повинна звучати так само, як і п'ятого відкрита (не затиснуті) струна.5 струна на п'ятому ладу - як 4 откритая.4 струна на п'ятому ладу - як 3 откритая.3 струна на четвертому ладу (зауважте, тільки тут четвертий лад, а не п'ятий) - як 2 откритая.2 струна на п'ятому ладу - як 1 откритая.Т.е. кожну струну можна налаштувати за попередньою або наступною, якщо є точка відліку. Деякі музиканти запам'ятовують першу ноту своєї улюбленої пісні і налаштовують по ній відповідну струну на гітарі, а потім по ній налаштовують інші струни.