Кантрі-стиль в інтер'єрі.

Чудесно мати будиночок в селі. Такий, в якому скриплять мостини і всі чашки - з відбитими ручками. А однакових тарілок немає. Зате є тонкий вовняний плед і дерев'яний книжкову шафу. І стара скриня, і коротке світле фіранки на вікнах. Добре мати такий будиночок у селі. Але ще краще вміти своїми руками створити таку квартиру в місті. Це не диво, це кантрі-стиль.
Кольоротерапія

Стилізація під сільський будиночок - той, що на березі річки, в тіні дерев, - диктує кантрі-інтер'єру свої колірні правила: зелений - трава, листя, синій - небо, вода, коричневий - дерева, земля. Використання цих квітів у чистому вигляді з рідкісним вкрапленням відтінків реалізує ту саму близькість до бажаного затишку, властивому заміським будівлям з павутиною в кутах і флюгером на даху. «Щоб очі відпочивали» - цим принципом керується людина, яка віддала перевагу палітрі кантрі. Досить розумний вибір, особливо в умовах сучасного життя, візуально перегруженной.Значіт це, що в даному напрямку неможливе використання інших основних кольорів - червоного, жовтого, білого? Аж ніяк. Навпаки, доречне розбавлення інтер'єру «під дерево» яскравими подушками, посудом, фіранками необхідно. Яскраві деталі дозволяють вчасно переключити увагу з однієї теми на другую.Другой особливістю в колірному оформленні є відсутність явного колірного домінанта. Вся завдання даного стилю перетворити окремі кольорові плями в один, емоційно врівноважений ансамбль. Відмінна риса стилю - кольоротерапія: використання переважно м'яких тонів, світлих відтінків.

Матеріалознавство

Будучи самою екологічною формою дизайну, кантрі віддає перевагу натуральним будівельним і оздоблювальним матеріалам.В якості підлогового покриття вибирати слід дерево (наприклад, фарбовану сосну) або керамічну плитку, керамограніт, ламінат, лінолеум, дерево імітують. Килими ручної роботи, циновки, плетені килимки, килимові покриття, що імітують грубу, велику в'язку, - органічні деталі кантрі, які допоможуть завершити напольную стілізацію.Для стін найкраще підійде декоративна штукатурка або поєднання фрагментів штукатурки стін із частково збереженою кам'яною або цегляною кладкою. Можливе використання паперових шпалер з неяскравим і тонким квітковим малюнком. Стіни обробляються бордюром або ліпним карнизом, а в нижній частині - декоративними панелями. Стіни в кухні та ванній краще робити однотонними і світлими, оскільки саме ці приміщення насичені строкатими елементами декорування (посудом, квітами, текстилем). У їдальні, вітальні і спальнях допустимі більш насичені кольори: світло-коричневий, лимонний, кремовий, персіковий.Двері і вікна - з натуральної деревини. Вікна вимагають лляних або ситцевих фіранок з мереживами і вишивкою, а підвіконня - кімнатних рослин в глиняних горщиках.

Деталі й детальки

Еклектика - відсутність суворих законів - дає можливість поєднувати в рамках одного стилю штори з дрібним набивним малюнком у природних тонах, плетені кошики, бляшані банки з-під чаю, кави і печива, старовинні кухонне приладдя і утварь.Добавленіе текстилю у вигляді в'язаних скатертин, кольорових подушок, фіранок в стилі макраме, клаптикової ковдри, картатого пледа сприяє створення по-справжньому живою обстановки навіть у самій незграбною квартирі з незручною планіровкой.Чехли на крісла та стільці, картини-вишивки, абажури - ще одна можливість «утеплити» приміщення, особливо якщо подібні деталі виконані своїми руками. Треба сказати, для кантрі характерні вироби в стилі hand-made: вишиті рушники, скатертини, серветки, покривала з мереживними підзорами, плетені килимки, подушки-думки. Стилізація під старовину зберігається завдяки насиченню інтер'єру сухоцвітом, акварельними етюдами, фотографіями у стилі сепії, книгами з важкими металевими закладкамі.Кантрі любить випадкові деталі - предмети з барахолок, блошиних ринків, бабусиної скрині. Раптовий мідний самовар з чоботом або чавунний праска стануть чарівної деталлю інтер'єру, яка підкреслить його самобутність і творчий початок господарів дома.Подбірая інтер'єр у стилі кантрі, ви точно не пройдете мимо дерев'яною, по-селянськи грубою, з неполірованих поверхнею, плетених меблів. Не варто забувати про предмети з ротанга, дуба, сосни. Старовинні дубові шафи, буфети, комоди, ліжко з різьбленою або кованої спинкою, плетені крісла та стільці - все це головні складові майбутнього затишного будинку. Неодмінно варто створити якусь подобу каміна або печі, адже все в кантрі працює на створення теплої атмосфери.

Зважившись на експеримент у вигляді оформлення квартири в стилі кантрі, будьте впевнені, ви на шляху до затишку і гармонії.