Як навчитися правильно читати.

Коли ми читаємо текст одними очима, не промовляючи слова вголос, не має великого значення, де потрібно зробити смислову паузу чи на який склад поставити наголос в тому чи іншому слові. Зовсім інша справа - читання вголос. Недарма вчителя до самого 11 класу б'ються над тим, щоб учні навчилися читати «з почуттям, з толком, з розстановкою» - такий вислів можна почути, мабуть, від будь-якого вчителя літератури.
Вам знадобиться
  • Книги, аудіокниги, словник наголосів
Інструкція
1
Читайте книги, де над кожним словом проставлено наголос. В такому форматі випускаються, зазвичай, казки та оповідання для дітей. Лексичний запас в таких книгах не дуже великий, однак там присутні багато часто вживаються в мові слова, в яких ми ставимо наголос неправильно - дзвонити, черпати, почати, банти, торти і т.д.
2
Купіть словник наголосів (ребуси словник). В них дається правильний варіант наголосу в слові і його формах, приклади вживання слів у реченнях, пояснення. Можна також скористатися онлайн версією подібних словників, скачати їх і встановити у себе на комп'ютері, щоб мати можливість скористатися словником в разі потреби.
3
Слухайте аудіокниги, спеціалізовані радіопередачі, в яких велика увага приділяється правильній вимові слів. Читаючи книги, виписуйте ті слова, сенс і вимову яких вам незрозумілі, щоб пізніше звернутися до словника.
4
Позаймайтеся з репетитором. Спеціаліст оцінить рівень ваших знань, визначить мають проблеми, розробить методику, покликану навчити вас правильно читати.
Корисна порада
Не поспішайте, коли читаєте вголос. Заспокойтеся, кілька разів глибоко вдихніть і видихніть, після кожного речення робіть паузу.