Облицювання стін ванної пластиковими панелями.

Коли порушується питання про те, як і чим облицювати стіни у ванній, переважна кількість людей вибирають перевірений спосіб, тобто кахельну плитку. Однак є тут кілька нюансів, які можуть значно зіпсувати нерви і виснажити гаманець.
По-перше, вартість хорошої якісної плитки досить висока. А по-друге, якщо ви неправильно приготуєте клейову суміш, то вся ваша робота піде нанівець: плитка розтріскається і може навіть обвалитися. В якості альтернативного варіанту пропонуємо облицювати стіни ванної пластиковими панелями.

Переваги пластикових панелей очевидні. По-перше, їх дуже легко очищати від бруду. По-друге, вони дуже просто монтуються, оскільки для їх встановлення не потрібно спеціальна підготовка стін. По-третє, ні волога, ні перепад температур, а також цвіль і грибок панелям не загрожують. Ну, і найголовніше - це значна економія часу при монтажі панелей!

Сам процес установки починається з установки пластикових напрямних: саме на них ви і будете кріпити (встановлювати) пластикові панелі. Пластикові профілі, які послужать вам каркасом, кріпляться до стіни за допомогою звичайної дрилі і шурупів.

Вимірюємо ширину стінки, відрізаємо пластикову направляючу планку в розмір і кріпимо до стіни: свердлимо наскрізні отвори, заганяємо пластиковий "чоп" і укручуємо шуруп. Всього таких напрямних планок на одній стіні повинно бути 5-6 штук: від підлоги і до стелі, на відстані не більше 50-60 сантиметрів один від одного.

Відстань між шурупами не повинно перевищувати 10 сантиметрів один від одного . Далі слід укріпити "П" -подібний окантований профіль: він приховає краю панелей, які ви будете встановлювати на стіни. Такі профілю кріпляться під стелею, біля підлоги і по кожній стороні стіни.

Після того, як коробка-каркас готова, можна приступати до установки самих пластикових панелей. Це дуже просто: беремо панель і вставляємо в видимі пази "П" -образного профілю. У підсумку ви отримуєте майже монолітну стінку з практично непомітним швом!

Дані пластикові панелі легко підрізаються, тому ви без зусиль зможете прорізати в них отвори для труб.

На закінчення статті хочеться вказати на те, що пластикові панелі - це дуже бюджетний варіант ремонту стін в туалеті і ванній кімнаті. Він по кишені кожному, а спосіб монтажу не вимагає спеціальних знань і залучення майстрів-професіоналів.