Як легко зловити ляща.

Лящ - обережна риба, але досить осіла. Якщо один раз знайдете місце проживання лящів - то можна повертатися туди знову і знову. Позитивний результат лову практично забезпечений.
Вам знадобиться
  • Спінінг або фідер (донка), гачки NN 6-10, грузик "крапля", черв'яки, опариші, кукурудза "Бондюель", гречана каша, перлова каша, панірувальні сухарі, цукор, ванілін або кориця.
Інструкція
1
Правильно підберіть місце. Лящ рідко підпливає ближче 20 метрів від берега. Бажано вибрати дно з бровкою або ямкою, що знаходиться недалеко від берега. Відмінно, якщо знайдете місце з вирами. Ямки і бровку знайдете за допомогою грузика "краплі". Для цього закидаєте вантаж, чекаєте коли він досягне дна і починаєте повільну підводку. При потрапляння на бровку або край ями відчувається чималий опір.
2
Наступний етап - підгодовування. Розпарені зерна гречки і перловки змішуєте з рубаними хробаками і панірувальними сухарями. Лящ любить солодкувату підгодовування, тому додаєте цукор. Для запаху використовуйте ванілін або корицю. Додайте трохи води для додання в'язкості. Використовуйте воду тільки з того водойми, де плануєте рибалити. Прикормка готова. Починайте підгодовувати ляща. Для цього киньте підгодовування в знайдені ямки.
3
На спінінг в'яжете гачки різного розміру. Один трохи більше, другий трохи менше. Для спритні ляща підходять гачки NN 6-10 по евронумераціі. Починаєте підбирати наживку. На менший гачок насаживаем "бутерброд" (шматочок хробака + опариш), на другій - великого хробака, кінчик закриваючи кукурудзою. Якщо ви зловили черепашку, то не поспішайте викидати. Розкрийте її, дістаньте нутрощі і насадити на гачок.
4
Коли ви почуєте одиночний дзвінок дзвоника і побачите невеликий рух волосіні - не поспішайте підсікати. Лящ тільки зацікавився наживкою і пробує її. Після цього ви почуєте ще кілька поодиноких дзвіночків. Як тільки лящ повністю заколоти наживку, кінець спінінга почне згинатися. Пора підсікати.
5
Леща потрібно виводити дуже акуратно і повільно. Спочатку - різким рухом виведіть його зі зграї, а потім - повільними рухами підтаскувати до берега. Якщо на шляху виникає перешкода, злегка ослабте волосінь, а потім продовжуйте витягати до зручного місця.
Зверніть увагу
Кращий час для лову ляща - це з 7 до 12 години ранку. Потім клювання помітно знижується і поновлюється після 4:00 вечора.
Корисна порада
Якщо лящ великий, є ймовірність що він може обірвати волосінь. Для цього потрібно втомити рибу - збільшити швидкість руху риби. Неутомленная риба на поверхні буде плескатися, битися і може зійти з гачка.