Як взяти верх над втомою.

Втома і перевтома негативно впливають на працездатність, настрій і звичайно ж на загальне самопочуття. Щоб втома не стала хронічною, терміново треба приймати прості заходи по відновленню організму.
Саме основне - це сон. Сон згладжує емоції, знімає нервово-емоційне перенапруження і відновлює фізичні сили. Тому обов'язково виспіться протягом 9-10 годин і постарайтеся не порушувати режим сну щодня. Під час повноцінного сну повністю відновлюється енергія, витрачена днем.

Другий елемент швидкого відновлення - душ. Масаж, який отримує тіло людини при прийнятті душа, надає корисну дію на тонус шкіри. Також поліпшується загальний стан організму і у людини з'являється відчуття "без турбот". Не дарма іноді говорять, що емоції "можна змити". Гарячий душ - заспокоює, розслаблює. Холодний - допомагає підбадьоритися і перемогти почуття млявості і втоми. Контрастний душ - покращує здоров'я, нервову систему і настрій людини.

Третій елемент - улюблене заняття. Саме хобі є кращим способом зняти напругу і відновити сили. А досягнення (будь то нова марка, перший пов'язаний носок або забитий гол) доставлять вам величезну кількість позитивних емоцій.

Наступний елемент - фізичні вправи. Після напруженого дня займіться будь-якої спортивної активністю - катайтеся на велосипеді, зробіть зарядку, поплавайте в басейні та ін. А у вихідні дні замість лежання на дивані перед телевізором - продумайте активний відпочинок. Ви не тільки повністю відпочинете і відновите сили, а й заряд енергії. Якщо ваша діяльність пов'язана з розумовою працею, то фізичні вправи повинні стати вашим постійним супутником.

Ну і останній елемент вашої боротьби з втомою - це зміна обстановки. Поїздка на природу, море, дачу або просто в сусіднє місто є одним з найкращих способів відновити необхідний запас фізичних і душевних сил.

Ці п'ять елементів допоможуть вам досить швидко і без сторонньої допомоги домогтися відновлення працездатності і поліпшення настрою.