Службова записка: загальні правила складання.

Ділові взаємовідносини між працівником і адміністрацією (або між працівниками різних структурних підрозділів) компанії після закінчення певного часу після її створення прагнуть до формалізації, що виражається в тому числі в необхідності ведення внутрішньої переписки. Одним з основних документів, що створюються в процесі такого листування, є службова записка.
Інструкція
1
Вступна частина. У правому верхньому куті вказуємо посаду та ПІБ особи, якій направляється службова записка і дані про співробітника її відправили. Потім по центру жирним шрифтом пишемо «Службова записка».
2
Більшість. Описуємо суть певної проблеми, що виникла у співробітника, який направив службову записку або звітуємо про процес виконання дорученого раніше завдання. Однією з найбільш поширених фраз, з яких починається основний текст службової записки є «Справжнім повідомляю, що ...» Потім викладаються відомості, які особа, що написала службову записку планує довести до свого адресата (наприклад, інформацію про необхідність застосування дисциплінарного стягнення до підлеглого працівнику , або ж про неможливість виконання поставленого завдання в зазначені терміни, і т.д.).
3
Заключна частина. Просимо прийняти певне рішення (наприклад, використавши наступну фразу: «за результатами розгляду, прошу вас повідомити про необхідність подальших переговорів, або про прийняття певного рішення»), проставляем посаду, вказуємо ПІБ та підписуємо службову записку.
Зверніть увагу
1. Службова записка може оформлятися як на фірмовому бланку організації, так і без його іспользованія.2. Вихідний номер листа не є обов'язковим реквізитом службової записки, але його проставлення найчастіше дозволяє зафіксувати коротку інформацію про зміст листа, і його подальшому направленіі.3. При необхідності службова записка може включати в себе програми.