Як прищепити дитині інтерес до музичного інструменту.

Навчання грі на музичному інструменті дає дитині чимало переваг: розвиток слуху; розвиток дрібної моторики пальців рук (яке, в свою чергу, впливає на розвиток правого, тобто творчого півкулі мозку); формування музичного смаку; вміння витримувати додаткові нагрузкі.Родітелям все вищеперелічене зрозуміти легко, але як пояснити це дитині, яка з часом втрачає інтерес до навчання, вередує під час занять і намагається всіляко від них ухилитися?
Вам знадобиться
  • 1) терпіння;
  • 2) увага до дрібниць;
  • 3) час.
Інструкція
1
Поговоріть з дитиною або поспостерігайте за ним: які він дивиться мультфільми/фільми, які пісні любить. Випишіть всі назви, потім постарайтеся знайти в магазинах або в інтернеті ноти цих проізведеній.Ему буде набагато цікавіше виконувати ці мелодії, ніж одні "нудні гами" і твори академічної програми, встановленої викладачем в рамках своїх уподобань.
2
Скупитися на критику не варто, як не варто і забувати про крихкість дитячої психіки. Говорячи дитині про низький рівень його виконання, ви ходите по мінному полю, де кожне необережне слово зміцнює ненависть до музичного інструменту, а кожна незаслужена похвала може привести до тотальної непереносимості критики в будущем.Будьте максимально ввічливі, і краще сто разів сказати: "А давай ми зіграємо з початку ще раз, тільки тепер потрібно поставити на цю клавішу середній, а не вказівний пальчик, добре? " - Чим один раз сказати: "Ти погано граєш".
3
Запорука успіху в навчанні - регулярність занять. Якщо час дозволяє займатися з ранку (школа близько до будинку), розділіть годину щоденної навантаження дитини наступним чином: - вранці - 15 хвилин; - після школи - 30 хвилин; - за півгодини перед сном - 15 мінут.Такім чином ви позбавите його від нудьги під час занять, від втоми і болю в зап'ястях, а також позбутися почуття, що він сидить з інструментом вже цілу вечность.Час в день - оптимальне навантаження, якщо дитина не хоче займатися більше і, тим більше, присвячувати музиці все життя. Додаткове освіта не повинна стояти вище основного, а на основне повинні залишатися сили.
Зверніть увагу
Якщо дитина відмовляється від музичної школи на користь інших захоплень: спорт, малювання, рукоділля і т.д., - прислухайтеся до його бажань і допоможіть розвинути інші таланти.
Корисна порада
1. Коли дитина займається вдома, не забувайте стежити за його посадкою: спина завжди повинна бути прямой.2. Нігті повинні бути завжди коротко підстрижені. Однак не настільки коротко, щоб при натисканні клавіші (зажатии струни) дитина відчував боль.3. Частіше спілкуйтеся з викладачем: буває, що любов до музичній школі безпосередньо залежить від нього.