Як поклеїти шпалери в поодинці.

Поклеїти шпалери поодинці абсолютно реально, якщо дотримуватися деяких правил. І тоді вибрані нові шпалери будуть радувати вас кожен день.
Вам знадобиться
  • шпалери, шпалерний клей, 2 валика або широкі кисті, шпаклівка, грунтовка, шпатель, олівець, рулетка, відро, кілька сухих ганчірок, гострий ніж.
Інструкція
1
Підготуйте стіну для обклеювання: видаліть старі шпалери, якщо необхідно - вирівняйте за допомогою шпаклівки, заґрунтуйте (використовуючи валик або широку кисть).
2
Ретельно вимийте підлогу і протріть його сухою ганчіркою. Заміряйте стіну і наріжте шпалери шматками, рівними висоті стіни плюс 10 сантиметрів на припуски. Якщо на шпалерах малюнок - то подгоните його і обов'язково олівцем позначте де вгору шматка шпалер.
3
Розведіть шпалерний клей відповідно до інструкції. Переконайтеся, що всі вікна і двері закриті. Не забудьте, вікна не можна відкривати поки шпалери повністю не висохнуть! Обесточьте всі розетки. Нанесіть клей на стіну або шпалери (прочитайте інструкцію на рулоні шпалер). Клей завжди наноситься зверху вниз. Шпалери клейте встик. На кутах можна клеїти внахлест - буде непомітно.
4
Приклейте першу смугу шпалер. Верхню частину приєднаєте в стіні і опускаючись нижче - приклеюйте, виганяючи повітря і зайвий клей за допомогою сухої ганчірки. Наступну смугу клейте також зверху, стикуючи з першої смугою. Зніміть панельки з усіх вимикачів і розеток. Коли необхідно - проробляйте отвори в шпалерах до нанесення клею. Після нанесення всіх цілих шматків шпалер, заклейте рештою шматками місця навколо вікон, дверей і тд.
5
Через 5-6 годин гострим ножем подрежьте краю шпалер, а також подровняйте вирізи під вимикачі та розетки. Поставте панельки розеток і вимикачів на свої місця. Почекайте до повного висихання і показуйте свою роботу друзям і близьким.
Зверніть увагу
Щоб шпалери не розклеїлись на стиках, можна використовувати спеціальний клей для підклеювання стиків. Його ви запросто знайдете в будь-якому будівельному магазині.
Корисна порада
Якщо після висихання на шпалерах з'явилися пухирці - наберіть медичний шприц шпалерним клеєм і введіть у середину бульбашки. Акуратно пропрасуйте це місце сухою ганчіркою або губкою.