Декоративний фонтан своїми руками.

Самостійне виготовлення фонтанної композиції на дачній ділянці є в наші дні цілком здійсненним завданням, вирішити яку під силу навіть непрофесіоналові.
Дачний декоративний фонтан є систему замкнутого циклу з циркулюючої по ній водою і складається з відкритої і прихованої частини. І якщо перша з цих частин відкрита для загального огляду, то друга зазвичай ховається або маскується елементами ландшафту.

Зовнішня частина декоративного фонтана може бути оформлена, наприклад, у вигляді будь-якої художньої композиції з чашею в основі і з прихованою в її надрах форсункою, використовуваної для викиду води.

Відпрацьована вода збирається в ємність, що служить підставою декоративної композиції і через стічний отвір надходить на водну помпу, після чого знову направляється в форсунку. Для обмеження рівня наповнення чаші в ній повинен бути передбачений аварійний переливної механізм.

За основу декоративного оформлення фонтану можна вибрати композицію у вигляді невеликої гірки, викладеної з дикого каменю. Як матеріал для гірки можна використовувати, наприклад, лом оздоблювального каменю або просту річкову гальку. Для виготовлення міцної основи майбутнього фонтану вам слід замішати обраний матеріал на хорошому цементному розчині з додаванням невеликої кількості рідкого скла.

При підготовці прихованих елементів конструкції окрему увагу слід звернути на якість гідроізоляції всіх водних каналів. В якості таких каналів використовуються зазвичай типові пластикові профілі, герметизація яких проводиться за допомогою технічного силікону. При бажанні ці профілі можуть бути декоровані під кераміку, скло або камінь.

Крім того, ви можете використовувати для цих цілей звичайні пластикові труби діаметром 16 мм, що з'єднуються методом простої пайки. Завдяки високій стійкості до корозії ці труби можуть бути назавжди вмуровані в приховані комунікації фонтанного споруди.

В якості підстави для майбутньої фонтанної конструкції ви можете використовувати продаються в спеціалізованих магазинах лотки довільної конфігурації або пластикові баки. Функцію «насосної станції» вашого фонтанного споруди може виконувати будь-який типовий помповий насос. При бажанні ви можете оснастити систему водопостачання додаткової напірної ємністю (ресивером), в якості якого можна використовувати стандартний пластиковий бак ємністю до 100 літрів, що розміщується трохи вище рівня форсунки.