Основні загрози для суглобів.

Суглоби відповідають за нашу рухливість. А яким буде життя без активності і руху? Ясна річ, що вже не така цікава і насичена. Для суглобів, як і для інших органів і частин тіла, існують певні ризики і небезпеки. Але які? Саме це і хочеться прояснити для того, щоб зрозуміти, чого не потрібно робити, щоб суглоби не підводили довгі і довгі роки.
Інструкція
1
Першою причиною, звичайно, є важкі навантаження, а саме: підйом вантажів. І найчастіше від цього страждає колінний суглоб. Ви тільки уявіть те, які навантаження терпить наше коліно? Це просто немислимо. Не піднімайте тяжкості або хоча б стежите за тим, щоб суглоби не перевантажувати. Якщо це можливо, то намагайтеся переносити весь вага тяжкості на все тіло, а не саме на суглоби, тобто рівномірно розподіляйте навантаження.
2
Другою причиною, не менш небезпечною, є надмірна вага. Як відомо, з віком людина, грубо кажучи, стає товщі. А хрящові прошарку, звані менисками, з віком стають більш крихкими. А тепер варто подумати. Меніска і так з віком стає набагато важче, а тут ще й зайва вага їм доводиться носити. Тому у нас коліна і болять. Слідкуйте за своєю вагою. Якщо у вас похилий вік, то це не причина забувати піклуватися про себе і своє здоров'я. Зовсім навіть навпаки.
3
Будьте обережні з вертикальними навантаженнями, наприклад, з такими, як біг. Адже він складається з декількох фаз, одна з яких є фазою польоту. Після даної фази ми приземляємося на ноги по черзі. Тому виходить, що вся вага організму б'є по суглобах по дією сили тяжіння.
4
Стрибки для нашого організму, виявляється, теж не вельми корисні. Вони сильно навантажують не тільки суглоби, але і міжхребетні диски. Через прямоходіння людина і так відчуває величезне навантаження на всі суглоби і хребет, а стрибки тільки посилюють дану проблему ще в кілька разів.
5
Ну і останнім ризиком для суглобів є неправильні рухи, через яких і відбуваються всілякі травми. Неправильними рухами вважаються такі, при яких зафіксована гомілку, тобто стопи не рухається, а стегно навпаки - в русі. А ще ні в якому разі не можна різко зупинятися після розбігу. Зупинка повинна бути поступовою. Знаючи всі вищеперелічені ризики, можна уникнути травм і зберегти рухову здатність суглобів. Будьте здорові!