Ялина на дачі: ландшафтний дизайн проти марновірства.

Садити або не садити ялину на дачній ділянці - ось в чому питання. Забобонні люди не рекомендують, а ось ландшафтні дизайнери навперебій радять не боятися ніяких прикмет, адже хвойники здатні додати ділянці колорит.

Чому не можна садити ялину?

Ялина є жіночим деревом і, згідно забобонам, вона здатна "виживати" з дому чоловіків. Наші предки не садили ялину біля будинку через побоювання, що нічого не буде народитися. Однак за цією логікою і березу теж не слід садити, оскільки вона також є жіночим деревом. Але ніяких забобонів з цього приводу немає. Тим часом, ті ж самі предки закладали гілки ялини під кути житла при його зведенні, щоб оберегти будинок від попадання блискавки під час грози.

За іншим забобонам, саме під ялиною ховається чорт під час грози. Тому це дерево вважають місцем проживання лісовика і виселеного домовика. Однак у православ'ї ялина є досить шанованою деревом, оскільки саме воно врятувало Христа від чуми, за що і було удостоєно честі стати вічнозеленим.

Ялина і фен-шуй

Згідно з цим східним вченням, найкориснішими вважаються квітучі і плодоносні кущі та дерева. Вони притягують до себе енергію життя у вигляді бджіл і птахів, в підсумку стаючи досить потужними випромінювачами радості та духовного зростання. Їли по фен-шую здатні відтягувати хорошу енергію до себе. Самий найгірший варіант - одиночна ялина прямо перед будинком. У цьому випадку дерево буде як би розсікати весь навколишній простір поганою енергетикою. Якщо ви не уявляєте свою ділянку без вічнозелених дерев, зупиніть вибір на сосні, а не на ялини. Фен-шуй до сосни більш прихильний.

Думка ландшафтних дизайнерів

Скептично налаштовані дизайнери вважають, що від ялини на дачній ділянці існує тільки одна небезпека - дерево може завалитися від сильних вітрів, оскільки у нього поверхнева коренева система. Однак подібну проблему можна звести до мінімуму, посадивши низькорослі сорти хвойніков. Ялина буде стоншується корисні фітонциди по всій ділянці і на її фоні квіти будуть виглядати ще яскравіше - такі далеко не всі доводи на користь прописки їли на дачі. Садити ялинку на своїй ділянці або не садити - тепер рішення тільки за вами!