Заготівля грибів на зиму. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

В кінці літа і восени настає пора грибів, і господині намагаються заготовити їх на зиму всілякими методами. Гриби можна сушити, солити, маринувати.

Як сушити гриби на зиму

Для сушки підходять не всі гриби, найкраще брати білі (боровики), вони тому так і називаються, що після кулінарної обробки залишаються світлими. Можна сушити і підберезники, підосичники, опеньки, печериці, лисички. А ось маслюки краще маринувати й консервувати, грузді і рижики - солити холодним або гарячим способом.Ітак, ви зібрали гриби, що робити далі? Переберіть їх, очистіть від листя, травинок, землі. Відріжте корінець, якщо він є. Почистіть ніжки у подосиновиков, білих і підберезників, у опеньків видаліть спіднички. У великих грибів, крім боровиків, ніжки краще не брати, вони стають жорсткими і волокнистими. Мити гриби для сушіння не треба, тоді вони наситяться вологою і будуть сохнути дуже довго, а ще можуть загнити. Поріжте великі екземпляри, маленькі сушіть цілком. Розкладіть гриби на деку і поставте в духовку на режим сушки. Або нанижіть на нитку і повісьте в тінь на балкон або за вікно. Щоб мухи не відклали яйця, прикрийте марлей.Сухіе гриби зберігайте в полотняних мішечках.

Як солити гриби

Можна солити гриби двома способами - холодним і гарячим. Для цього підходять грузді, сироїжки, рижики, валуї та ін. Щоб засолити на зиму гриби холодним методом, вам знадобиться діжка або емальована каструля. Гриби вимийте, почистіть, укладіть, як є сирими, шарами, пересипаючи сіллю і спеціями за смаком. Солі беріть на 1 кг грибів 40 г. Коли діжка наповниться, покладіть дерев'яні гурток і на нього гніт (вимитий важкий камінь). Якщо відразу немає багато грибів, додавайте їх поступово, щораз притискаючи гнітом. Тримайте діжку в погребі чи підвалі, там, де прохолодно. Гарячий метод засолювання полягає в наступному. Вимийте і відваріть гриби - грузді, вовнянки, сироїжки, рижики - в солоній воді зі спеціями і відразу перекладіть в простерилізовані банки, краще 3-х літрові. Закрийте прокип'яченими пластмасовими кришками і поставте в холодильник або льох. Якщо все зроблено правильно, гриби не будуть кваситиметься, а залишаться в такому вигляді до моменту відкриття банки. Герметично закривати не можна, використовуйте тільки пластикові кришки. Можна ще залити зверху прокіпяченним рослинним маслом, воно створить своєрідний захисний шар.

Як маринувати гриби

На 1 л води візьміть 2 ст.л. солі, 3 ст.л. цукру, 1 ст.л. оцту 9%, спеції за смаком (лавровий лист, гвоздика, запашний перець, насіння гірчиці) .Для маринування грибів вам знадобляться банки по 0,5 л, 0,7 л, можна менше. Також потрібні бляшані кришки. Найкраще маринувати маслюки, білі, підберезники, підосичники, опеньки. Гриби вимийте, відріжте ніжки від капелюшків, поріжте великі на частини. Приготуйте маринад. Для цього нагрійте до кипіння воду, сіль, оцет і цукор, покладіть спеції. Гриби відваріть 20 хвилин в підсоленій воді, відкиньте на друшляк, промийте, залийте маринадом і ще покип'ятіть 10 хвилин, після чого перекладіть в чисті банки і поставте стерилизоваться 20-40 хвилин, в залежності від розміру банок. Після цього закатати.