Як доробити справи.

Ох вже ці недороблені справи! Вони висять над нами, як домоклов меч, псують життя і не дають розслабитися до кінця. Але ж є способи для усунення цієї неприємної ситуації.
Вам знадобиться
  • папір
  • ручка
  • комп'ютер
Інструкція
1
Подумайте, які справи ви недоробили і напишіть список. Його можна скласти на папері або в спеціальному додатку в комп'ютері. Не поспішайте і не намагайтеся розподілити недороблені справи за ступенем важливості - це ви зробите пізніше. Тепер відпочиньте 10 хвилин, розслабтеся і наберіться рішучості взятися за цікаву роботу.
2
Уважно перечитайте список і дайте відповідь на питання: "Чи так важливі для мене всі ці справи?". Викресліть все, що здасться вам неважливим або несвоєчасним. Іншими словами, оцініть доцільність всіх справ і залиште найважливіші.
3
Позначте окремим кольором справи, що вимагають небагато часу - 5 або 10 хвилин. В тайм-менеджменті є таке "правило двох хвилин". Воно свідчить, що всі справи, які можна зробити швидко, треба робити негайно. Візьміть і зробіть їх. Бачите, скільки рядків уже можна викреслити?
4
Познайомимося ще з одним прийомом - він називається "є жаб". Жаби - це нелюбимі справи, їх відзначають зеленим кольором. Психологи кажуть, що їх краще робити з ранку. Увечері можна налаштувати себе, а вранці швидко зробити. Приміром, за недільний ранок можна закреслити кілька зелених рядків. Все, частина "жаб" з'їдена, список зменшився
5
З прийомом "поділи слона" напевно багато хто знайомий. Ділити слона - значить, розбивати великі справи на дрібні частини або етапи. Ви вже знаєте себе, тому можете визначити що для вас простіше - цілий день займатися однією справою або по півгодини присвятити кількох справах. За цим принципом і ділите своїх "слонів", так легше буде справлятися з ними.
6
Підводите підсумки: за тиждень, за 10 днів, за місяць - все одно. Ви будете бачити, як зникають ваші "жаби" і "слони", як список стає все менше. Не бійтеся доповнювати його новими справами - адже ви тепер умієте доводити їх до кінця. Якщо ведення списку увійде в звичку, то недороблених справ ставатиме все менше і менше, і життя стане набагато веселіше.
Корисна порада
Дуже корисно вести щоденник і перегортати його час від часу: записи допомагають згадати про не зроблене справах і зрозуміти, як багато ви вже зробили. Це мотивує.