Як твердо сказати "немає".

Уміння стояти на своєму - річ більш цінна, ніж може здатися на перший погляд. До когось воно приходить само, в процесі дорослішання, а комусь над його виробленням доводиться посилено працювати. Нижче наведено кілька порад, необхідних тим, хто хоче навчитися, як сказати «ні».
Інструкція
1
Найчастіше погоджуватися з думкою оточуючих схильні люди, що сумніваються в своїй правоті. Тому перше, що потрібно зробити - це справитися з боязкістю і невпевненістю і нарешті повірити в себе. Для цього підійдуть, в принципі, будь-які психологічні тренінги, спрямовані на підвищення самооцінки, особистісний ріст і т.п. Існує також маса літератури по «практичної психології» і НЛП.
2
Переможете свій страх. Іноді для цього не потрібно докладати титанічної праці, достатньо просто посміхнутися і сказати собі: «Ти це можеш!»
3
Часом, щоб відмовитися від чого-небудь, зовсім не обов'язково говорити «ні». Замість цього можна використовувати мовну конструкцію: «так, але ...», «я б із задоволенням, але ...». Якщо ж ваш співрозмовник все-таки продовжує наполягати на своєму, не впадайте у відчай, у вас є як мінімум два варіанти закінчити дискусію: змінивши тему розмови або закінчивши розмову. У першому випадку переведіть увагу на щось стороннє, що не відноситься до суті питання. Наприклад, так: «А, згадав, що я хотів сказати тобі!» Або «Дивись, це не (вставте ім'я знайомого) Чи там?» У другому випадку на чергові вмовляння дайте відповідь: «Добре, я зрозумів. Я про це подумаю ». І те, і інше діє безвідмовно.
4
Покажіть незгоду всім своїм видом. Будувати гримаси не варто, зате цілком можна схрестити руки на грудях або впертися ними в боки, або відсторонитися, зробити розсіяний нудьгуючий вигляд. Якщо це не допомагає, перейдіть в наступ - зробіть крок вперед, скоротивши відстань між вами, або почніть завзято жестикулювати. І те, й інше навряд чи сподобається вашому опоненту.
5
«Ходіть колами», задавайте додаткові питання, висловлюйте сумніву, не відповідаючи ні так, ні ні. Він втратить терпіння і відстане.
6
І, на десерт, найлегший (хоча і боязкуватий) спосіб - не можете відмовити (відмовитися) - просто йдіть під слушним приводом (потрібно відповісти на телефонний дзвінок, термінова справа, чекають на роботі і т.д.) .
Зверніть увагу
Зрозумійте головне: висловити власну думку - ще не означає образити не згодні з ним. Головне тут як сказати «ні». Різко і категорично вимовлене, воно, безсумнівно, ранить, але не залишить співрозмовнику і шансу на вмовляння, тоді як м'яке й аргументоване НЕ образить, але залишить «поле бою» за опонентом.