Як скласти резюме, щоб воно виділялося.

Грамотно складене резюме - важливий момент при працевлаштуванні. У століття інтернету саме по резюме будуть судити про вас. І вас треба робити все, щоб вас запросили на співбесіду, де ви при особистій зустрічі переконайте, що ви професіонал своєї справи.
Вам знадобиться
  • диплом про середньо-професійному та вищу освіту, ксерокопія трудової книжки, всі сертифікати курсів підвищення кваліфікації, рекомендації з попередніх місць роботи.
Інструкція
1
Почніть своє резюме з підбору гарного ділового фото. Художні фотографії доречні тільки якщо ви претендуєте на творчі спеціальності (актор, музикант, аніматор). Обличчя має бути великим і не затемненим. Форма одягу - сорочка або блузка, допускаються одноколірна водолазка і піджак.
2
Резюме має бути не більше 2 сторінок формату А4 друкованого тексту. Шрифт - Times New Roman. В резюме не використовуйте виділень, курсив, підкреслень. Використовуйте однаковий розмір букв (12-й кегль). Крупніше (14-й кегль) повинна бути вказана ваша прізвище, ім'я та по батькові.
3
На початку резюме вкажіть мету вашого резюме, наприклад - "робота менеджером з персоналу". Далі вкажіть своє прізвище, ім'я, по батькові, контактний телефон, місто проживання.
4
У наступному блоці вкажіть бажаний рівень доходу, сімейний стан, наявність дітей, чи готові ви до відряджень, переїзду.
5
Далі повністю вкажіть навчальний заклад яке ви закінчили (назва, спеціальність, роки навчання) і додаткова освіта (назва, місце проходження, кількість годин, номер сертифікату або посвідчення).
6
Перерахуйте місця роботи у зворотному хронологічному порядку, тобто починаючи з останнього або поточного. Для кожного місця роботи вкажіть період роботи, назва компанії, сферу діяльності, посаду, ваші обов'язки і досягнення. В досягненнях детально розкрийте що корисного ви зробили для своєї компанії - збільшили клієнтську базу, відкрили нові філії, розробили нові тренінги і тд. Якщо у вас збереглися хороші стосунки з колишнім керівництвом або співробітником, можна вказати їх як осіб, які можуть порекомендувати вас. Для цього напишіть прізвище, ім'я, по батькові, посада та телефон.
7
Наступним етапом варто написати, якими професійними навичками і вміннями ви володієте - вільне володіння англійською, знання бази 1С, знання мов програмування, впевнений користувач ПК і тд. Вибирайте ті вміння, які вам можуть стати в нагоді для роботи, і якими ви дійсно володієте. Якщо у вас є водійські права і закордонний паспорт, то можна вказати в цьому ж блоці.
8
Якщо ви плануєте відправити резюме електронною поштою, то не забудьте написати супровідний лист. У ньому вкажіть, що зацікавлені в даній вакансії і просите розглянути вашу кандидатуру на обрану посаду. Набираємося терпіння і чекаємо запрошень на співбесіди.
Корисна порада
Зробіть ксерокопії паспорта, трудової книжки, диплома, сертифікатів про додаткову освіту, посвідчення водія та закордонний паспорти (якщо такі є) і носите з собою на співбесіди. Іноді вам пропонують заповнити анкету, в яких необхідно вказати ці дані.