Як грамотно скласти резюме та портфоліо.

Грамотно складене резюме та портфоліо - важливий і необхідний крок на шляху до успішного працевлаштування, вступу до вузу, проходженню конкурсів. Сфери, де на сьогоднішній день потрібні резюме та портфоліо, достатньо обширні, а це означає, що вміння їх правильно писати - це вже необхідність.
Інструкція
1
Перш за все необхідно визначитися з відмінністю між двома видами ваших презентаційних матеріалів. Отже, резюме являє собою досить короткий перелік вашої трудової та освітньої діяльності: опис досвіду, освіти, особистих якостей. Портфоліо - це більш широка ваша особиста характеристика, де прописані не тільки ваш досвід і освіту, а й усі таланти, досягнення, конкретні заслуги. Також в портфоліо повинна бути прописана і мотивація до діяльності, що є також важливим моментом.
2
Для того щоб грамотно скласти резюме та портфоліо, необхідно в хронологічному порядку чітко прописати ваш досвід роботи. При цьому для успішного резюме та портфоліо буде плюсом, якщо ви додасте крім сухих дат і назв компаній, ще й ваші особисті заслуги та короткий опис ваших обов'язків в організації (1-2 речення).
3
Далі при написанні резюме та портфоліо потрібно вказати ваше освіту. Не бійтеся вказувати всі додаткові курси та стажування. Це істотно підвищить ваші шанси на отримання робочого місця. Також при описі вищої освіти можна вказати тему вашої дипломної роботи, особливо якщо вона має схоже напрямок з вашої майбутньої трудової діяльністю.
4
Також в резюме можна вказати ще такі параметри, як додаткові компетенції та навички, ваші особисті якості, контакти. Детальне резюме часто підвищує авторитет і шанси кандидата. Але не перестарайтеся, оскільки в деяких компаніях, наприклад, в міжнародних, докладні резюме не прийняті. А значить таке резюме може просто відштовхнути роботодавця або взагалі залишити його без уваги.
5
Для портфоліо важливий момент докладного опису вашої мотивації, тобто чому вам так важливо отримати саме це робоче місце або чому саме вам повинен дістатися грант, або можливість участі у заході. Тут важливо говорити словами роботодавця, грантодателя. В даному випадку необхідно також намагатися максимально повно описати переваги вашої участі в проекті або в даному заході.