Як доглядати за ковроліном.

Ковролін стає дуже популярним серед інших підлогових покриттів. Особливо його використовують в спальнях. Щоб даний підлогове покриття прослужило не один рік, слід за ним ретельно стежити і доглядати.
Регулярний догляд за даним видом покриття нескладний. Він являє собою чистку пилососом. Тільки не рідше, ніж 2-3 рази на тиждень. Якщо у вас натуральний ковролін, то обов'язково візьміть на замітку те, що його ні в якому разі не можна чистити миючим пилососом. А все тому, що у нього довгі ворсинки, через які волога в даному покритті погано вивітрюється. Якщо не слідувати даної рекомендації, то запаху сирості і затхлості не уникнути. Врахуйте це. Найкраще для чищення натурального ковроліну використовувати такий пилосос, який має при собі електричну обертову щіточку. Також для даного підлогового покриття підходить суха чистка зі спеціальним порошком і волога - за допомогою ганчірки. Таку вологе прибирання слід робити не менше разу на місяць.

Якщо у вас штучне ковролінове покриття, то це не означає, що чистити його слід рідше, ніж натуральне. Догляд за ним такий же - чистка пилососом. Тільки ще можна використовувати і миючий. Але робити це потрібно акуратно. Якщо в ковролине залишиться зайва вода, то вона розчинить спеціальне покриття, яке зроблено саме від грязеобразованія. Пам'ятайте це, інакше ковролін прийде в непридатність дуже швидко. До речі, від віника можете відразу відмовитися, так як це марна трата часу. Пил і бруд, накопичену в ковроліні, неможливо видалити за допомогою нього. Якщо хочете продовжити життя даного підлогового покриття, то попереджайте його забруднення, тобто стеліть всілякі килимки для чищення взуття і інше і інше.

Як би сумно це не звучало, але кожні півроку доведеться викликати фахівців, які проведуть глибоку очистку ковроліну. А ще вони оброблять його спеціальним засобом, який підвищить його грязеотталкивающие властивості. Ні в якому разі не робіть дану прибирання самі, інакше ви можете просто-напросто зіпсувати ковролін. Адже в його прибиранні потрібні якісь ніякі, але все ж знання, якими і мають всілякі хімчистки.

Плями на ковроліні слід видаляти негайно! Щоб це було можливо зробити, завжди майте в домі наступне: плямовивідник для сухого чищення килимових покриттів, спеціальний засіб для чищення килимових покриттів, паперовий рушник, оцет і нашатирний спирт.

Основні правила, які допоможуть при виведенні плям: видаляти густа речовина на ковроліні слід за допомогою ложки, направляючи її обов'язково до центру плями, щоб його не розмазати; неодмінно варто промокнути пляму паперовим рушником або чистою ганчіркою; ні в якому разі не розтирайте пляма; видаляйте пляма за допомогою змоченою в плямовивідником ганчіркою, направляючи руху до центру забруднення; промийте те місце, де була пляма простою водою, після чого дайте йому висохнути. Видалити можна практично всі плями. Винятком є: фарба, харчові барвники, іржа і крем для взуття. Доглядайте за ковроліном правильно і регулярно і тоді він вам прослужить не один рік.