Як відновити дані з флешки, яка не визначається комп'ютером.

Відновлення даних з флешки, карти пам'яті. Опис робіт з відновлення даних з пошкоджених флеш-накопичувачів (USB-flash, карт пам'яті SD/microSD, CF) і SSD дисків. Яким чином можна повернути втрачену інформацію з носія, яка не розпізнається системою, або механічно пошкоджений. Стаття розповідає про те, як фахівці лабораторії з відновлення даних рятують безнадійно втрачені файли з популярних носіїв - флешок і карт пам'яті.
Вам знадобиться
  • Програмно-апаратний комплекс для відновлення даних, мається на Лабораторії "Інтер"; знання і досвід, є у фахівців Лабораторії
Інструкція
1
З'ясовуємо причину, по якій флешка не визначається комп'ютером. Для цього відкриваємо спочатку "диспетчер пристроїв" і шукаємо свою флешку (карту пам'яті) серед дискових пристроїв. Якщо знайшли, переходимо в "диспетчер дисків" і дивимося, яким обсягом визначилася флешка. Якщо флешки немає в серед дискових пристроїв, або в диспетчері дисків вказано неправильний обсяг (значно менше, більше, або повідомлення типу "немає носія"), переходимо до другого кроку. Якщо носій правильно визначився системою, то швидше за все, несправність логічного характеру і може бути вирішена програмно.
2
Розкриваємо корпус флешки і визначаємо, з чого вона складається і чи можна її розпаяти для відновлення даних. Розпаювати (а саме відпаюємо мікросхеми пам'яті, як видно на зображенні до статті) флешку і вичитуємо вміст флешки программатором.
3
Аналізуємо вміст дампа пам'яті (файлу з "сирим" вмістом мікросхем пам'яті), відокремлюємо користувача дані від службової інформації, виробляємо необхідні перетворення з одними даними: перевіряємо наявність інверсії, перетворень всередині сторінки, операцій над декількома сторінками і т.д . Формуємо з дампа блоки для подальшого складання віртуального образу.
4
Визначаємо алгоритм збірки, властивий даному виду контролера і параметри для складання готового образу з окремих блоків. Збираємо віртуальний образ і зберігаємо отриманий результат (дані користувача). У підсумку маємо: розібрану на частини флешку (або карту пам'яті), яку і так навряд чи починаєш, а з урахуванням їх досить невисокої вартості, носієм можна знехтувати, плюс врятовані дані!
Зверніть увагу
якщо на флешці є цінні дані, що не робити спроб "ремонту" шляхом перепрошивки контролера, так як це зробить неможливим подальше відновлення даних.
Корисна порада
Рекомендація: звернутися в спеціалізовану лабораторію www.Lab-inter.ru