Відновлення даних з RAID-масиву.

Відновлення даних з RAID різних рівнів. Що слід робити, якщо RAID "розвалився", або вийшли з ладу диски і перебудувати масив вже не вийде. Які роботи проводяться фахівцями Лабораторії "Інтер" для відновлення даних з RAID-масивів.
Вам знадобиться
  • RAID-контролер, що не налаштований для роботи з масивом; HEX-редактор; будь-яка програма, призначена для відновлення даних, підтримуюча той тип масиву, який Ви збираєтеся відновити.
Інструкція
1
Підключаємо всі наявні диски до контролера. Диски повинні визначитися в системі як окремі пристрої! Якщо вийшло з ладу дисків більше, ніж дозволяє надмірність масиву (для RAID5 - один, для RAID6 - два), то з відсутніх дисків необхідно відновити дані у вигляді дисків-клонів.
2
Відкриваємо всі диски в шістнадцятковому редакторі (будь HEX-редактор), аналізуємо їх вміст. Визначаємо тип RAID масиву, розмір блоку, напрямок ротації блоків парності (XOR, Reed-Solomon Code), порядок зміни блоків з даними, наявність затримок і зсувів для всіх учасників масиву.
3
Запускаємо програму для відновлення даних, створюємо в ній віртуальний RAID-масив, задаємо його конфігурацію.Еслі всі параметри визначені вірно, створюємо клон всього масиву (при необхідності), або відкриваємо необхідні розділи і копіюємо з них дані на спеціально підготовлений диск.
Зверніть увагу
Як би просто це не виглядало, але відновлення даних з RAID - дуже копітка і досить довга процедура. Ніяких експериментів з учасниками масиву виробляти не допускається. Краще відразу звернутися в спеціалізовану компанію.
Корисна порада
Чи не запускати rebuild, не з'ясувавши причину і не проаналізувавши наслідки (повна втрата всіх даних) .Не намагатися відкрити окремі диски, инициализировать, форматувати і т.д. На диски з масиву НІЧОГО НЕ ПИСАТИ!