Як включити bluetooth на ноутбуці. Як налаштувати bluetooth.

Протокол бездротового зв'язку bluetooth отримав найширше розповсюдження в різноманітних мобільних пристроях. Уявити собі телефон або комунікатор без підтримки цього протоколу вже досить складно, широкий спектр периферійних пристроїв, від гарнітури для розмов по мобільному і до портативних і стаціонарних принтерів. Вбудовані адаптери bluetooth все частіше з'являються і в ноутбуках, дозволяючи портативним комп'ютерам обмінюватися з мобільними телефонами та іншими bluetooth-пристроями зображеннями і відео, а також виходити в інтернет через телефон, який виступає в ролі бездротового модему.

Однак щоб повною мірою насолодитися всіма цими зручними і приємними можливостями, необхідно попередньо включити bluetooth на ноутбуці і налаштувати його.

  1. Насамперед переконайтеся, що на вашому ноутбуці дійсно присутній bluetooth. У більшості виробників є дуже схожі моделі ноутбуків, у яких в ідентичному корпусі ховаються різні можливості, і саме bluetooth це може стосуватися в першу чергу. Наявність кнопки включення bluetooth і навіть бадьоро світиться індикатор не є доказами присутності модуля bluetooth в ноутбуці. Про те, що дана модель дійсно оснащена bluetooth свідчить наклейка на корпусі з відповідним маркуванням, підтверджуючої ліцензування bluetooth.
  2. Якщо bluetooth присутній, то потрібно просто включити bluetooth на ноутбуці. Часто bluetooth включається тією ж кнопкою зі значком антени, що і wifi. В інших випадках включити bluetooth можна тільки програмно, наприклад, клацнувши правою кнопкою миші по значку bluetooth в треї і вибравши «Включити». Зрозуміло, для цього необхідні драйвера повинні бути коректно встановлені. При необхідності скористайтеся сайтом виробника ноутбуків або постачається разом з комп'ютером диском з драйверами.
  3. Залишилося включити bluetooth на телефоні або іншому пристрої, провести з ноутбука виявлення доступних bluetooth-пристроїв, і можна встановлювати зв'язок між пристроями стандартним для bluetooth чином: вибрати пристрій по мережевому імені, вказати код для зв'язку, після чого з'єднання по bluetooth встановлено і можна здійснювати обмін інформацією.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IVS5oCdKhVc
Без технології bluetooth уявити сучасну мобільну техніку вже неможливо. Просте, зручне і швидке з'єднання найрізноманітніших пристроїв на відстані до декількох метрів дозволяє передати з одного телефону на інший відео або музику, підключити гарнітуру або GPS-модуль.

Природно, у володаря мобільного пристрою з підтримкою bluetooth виникає бажання і при з'єднанні його з комп'ютером обійтися без незручний проводів. На щастя, налаштувати bluetooth на комп'ютері нескладно. Звичайно, комп'ютер рідко буває обладнаний вбудованим bluetooth-модулем, проте USB-модуль нескладно придбати і підключити, та й ціна його вельми невелика. Зовні такий модуль нагадує звичайну флешку.

  1. Встановлюємо USB-модуль у відповідне гніздо на корпусі комп'ютера. Як правило, правильність установки підтверджується колірним сигналом на корпусі брелока, зазвичай синього кольору.
  2. Windows виявить пристрій і спробує встановити для нього драйвера. Краще взяти драйвера з диска, що йде в комплекті до модуля. Як правило, на ньому є програма установки у формі звичного користувачеві майстра, який допоможе здійснити всі необхідні кроки, скопіює файли і внесений зміни в реєстр.
  3. Установкою драйверів справа не закінчується, а тільки починається. Тепер потрібно власне налаштувати bluetooth. Для цього можна використовувати або програму, що поставляється в комплекті з модулем, або спробувати зробити це самостійно в Панелі управління Windows. У будь-якому випадку процес досить простий: потрібно вказати ім'я комп'ютера і його тип (за замовчуванням - «персональний комп'ютер»). Ці дані будуть використовуватися для відображення комп'ютера на інших bluetooth-пристроях, наприклад, на мобільному телефоні при пошуку доступних пристроїв.
  4. Налаштуйте параметри видимості комп'ютера для інших пристроїв. Можна зробити його видимим або ж приховати його присутність в bluetooth-просторі. Крім того, можна вибрати служби, які будуть доступні по bluetooth. Адаптери підтримують всі служби, тому все можна залишити включеними.

Налаштування завершена. Тепер комп'ютер буде виявлятися при пошуку bluetooth-пристроїв з телефону, і ви зможете передати на нього фотографії, завантажити на телефон знайдену в мережі музику або використовувати телефон як GPRS-модем.