Які шпалери стійкі до котячим пазурам ?

Дуже часто коти і кішки, незважаючи на наявні в квартирах когтеточки і котячі будиночки, є великими любителями побитися кігтями шпалери. Особливо страждають паперові шпалери. Шпалери під фарбування по закінченні невеликого часу також нагадуватимуть лахміття. Не варто розраховувати на перевиховання кішок і в тому випадку, якщо у вас виникло бажання прикрасити стіни шпалерами з натуральних матеріалів (соломка, водорості, бамбук, тканини і т.п.) - це буде просто рай для котів. Але не потрібно обробляти стіни листами полірованої нержавіючої сталі - на щастя, все ж існують гарні способи обробки стін, стійкі до подряпин! Правда, когтестойкіе варіанти коштують трохи дорожче традиційних.
Інструкція
1
Можна, роблячи ремонт в квартирі, прикрасити кути, які кіт зазвичай любить дерти, декоративним каменем (як варіант: кахель, плитка), виклавши його оригінально, ступенями з різними рівнями. Зазвичай виходить дуже красиво і незвично. Спосіб підійде в тому випадку, якщо кіт дере шпалери тільки в одному місці, а не по периметру всієї квартири. Недоліком даного способу можна назвати те, що кіт може залізти вище і дерти шпалери, наприклад, на рівні крісла.
2
Замість звичайних, традиційних шпалер можна використовувати декоративну штукатурку з кварцовими частинками (так звані «рідкі шпалери»). Досить висока стійкість до подряпин збереже покриття на дуже великий термін. Бажання дерти стіни пропадає після першої ж спроби. Однак хоча про ці шпалерах і пишуть як про вологостійких, але все-таки для миття (як миються шпалери) вони не призначені. І якщо раптом з якоїсь причини ви забруднили шпалери чи іншим чином зіпсували ділянку стіни, то доведеться вирізати цей зіпсований шматочок і, знову розвівши рідкі шпалери в воді, замазати за тією ж технологією, як вони наносилися на стіну. Це, в принципі, одночасно можна вважати і перевагою. Штукатурка, навіть якщо на вигляд шорстка (є і гладкі, але з переходами кольору), не викличе бажання точити кігті, тому як викликає на дотик враження каменю.
3
Самий бюджетний з наявних варіантів захисту стін від котячого вандалізму (що ніяк не впливає на якість і зовнішній вигляд стін) - вінілові шпалери типу шовкографія. Кішки навіть не дивляться на такі шпалери, не надихає їх дерти гладкі стіни. Миються шпалери коти теж зазвичай не чіпають.
Корисна порада
І наостанок, скажіть спасибі своїм кицьки або котику, що вони погодилися у вас пожити.