Як скласти гербарій.

Осінь - красива пора. Різнокольорові листя залучають і дітей і дорослих. На початку осені можна скласти гербарій, який допоможе в навчанні та розвитку дитини. Зараз ми розглянемо як зібрати гербарій з листя різних рослин.
Вам знадобиться
  • Листи А4, швидкозшивач з файлами, маркер, великі книг, старі газети, невеликий ножик (для зрізання), клей, скотч, вода
Інструкція
1
Виберіть сухий погоду і вирушайте в найближчий парк, гай, сад. Виберіть рівні листя без пошкоджень і акуратно їх зрізаємо ножичком. Підберіть також вже опале різнокольорові листя.
2
У невелику ємність налийте воду і додайте клей трохи клею (приблизно 1/8 частина тюбика клею ПВА). Перемішайте воду і по черзі опускайте в неї листя. Розкладіть газети на підлозі і покладіть листя на них. Зверху на листя покладіть декілька шарів газет. Зверху придавите пресом (великі книги) і залиште на 8-10 днів.
3
Приклейте кожен готовий висушений листочок за допомогою скотча або клею в середину аркуша А4 і розкладіть навколо себе. Внизу аркуша підпишіть назву дерева. Якщо ви не можете визначити з якого дерева лист, то використовуйте для пошуку енциклопедії рослин або інтернет. Акуратно вкладіть листи в файли і скріпіть за допомогою швидкозшивачі.
Зверніть увагу
Газети, що лежать зверху на листках бажано міняти кожні 2-3 дні.
Корисна порада
Якщо ви вирішили збирати гербарій не тільки з листочків, то таким же способом засушите корінь і квітка рослини. Після цього розмістіть всі частини рослини на одному листку і підпишіть.