Що робити на дачі у вересні.

Вересень - один з важливих місяців в житті дачника. У цей час необхідно не тільки хвалитися плодами своєї праці, а й правильно закласти основи для майбутнього сезону, щоб отримати хороший і багатий урожай.

Плодові дерева

У вересні слід належним чином подбати про плодових деревах. Пристовбурні кола можна засіяти гірчицею або вівсом, а також замульчувати для збереження вологи. Підгодовувати дерева азотсодержащими добривами у вересні не потрібно. Вони можуть викликати інтенсивне зростання молодих пагонів, які не витримають морозів. Тим часом, не буде зайвим в профілактичних цілях обробити плодові дерева від різних шкідників спеціальними препаратамі.Еслі ви плануєте посадити на ділянці нові дерева або чагарники, підготуйте у вересні посадочні ями для них. На піщаному ділянці на дно слід насипати шар глини, а на глинистому - зробити дренаж з каменів або будівельного сміття. Також в яму можна закласти добре подрібнені рослинні відходи і поживний грунт. Вересень - час збору врожаю. Як правило, в цей час встигають зимові сорти яблук. Якщо на вашій ділянці є такі, плоди слід акуратно зняти з дерева і помістити в ящики з отворами. Ідеальний варіант - дерев'яна тара.

Город

У вересні робота в городі у дачників просто кипить! Необхідно своєчасно зібрати урожай моркви, картоплі, перцю, капусти, буряка, а також підготувати грядки на зиму. Болгарський перець необхідно знімати тоді, коли температура повітря буде стабільно становити менше 15 градусів. Висіти перцю на кущах при таких кліматичних умовах вже немає ніякого сенсу. Капусту краще знімати під кінець вересня, моркву і буряк - наприкінці месяца.Не залишайте землю голою. На звільнених грядках можна посіяти салат, кріп або коріандр. Повірте, за місяць до настання осінніх холодів у вас ще виросте свіжа зелень.

Квітник

У вересні необхідно викопати гладіолуси. Краще зробити це в третій декаді місяця. Крім цього, в кінці місяця слід навести порядок у квітнику: прибрати відцвілі квіти і перекопати землю на місці однорічників. Кущі троянд буде доцільно обробити від хвороб. Наприкінці вересня можна посадити нарциси, тюльпани, рябчики та лілії.