Як збільшити розмір в'язаній моделі. Як збільшити елементи.

Як часто буває так, що модель дуже подобається, але технічний опис дано до розмірів, які часто не підходять. Вихід із ситуації є - потрібно збільшити в'язане полотно.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
Щоб збільшити розмір моделі, потрібне збільшення кількості петель. Це просто зробити для речей при в'язанні яких використовується проста в'язка, наприклад, лицьова гладь, платочная, рис і так далі. Щоб розрахувати необхідну кількість петель для в'язання в цьому випадку, зробіть зразок пряжею, з якої будете в'язати модель.
2
Далі порахуйте, скільки петельок в 10 см зразка і розділіть це число на 10. Таким чином, ви отримаєте середнє число петель в 1 см. Якщо у вас вийшло не ціла цифра, чи не округляйте її, оскільки в іншому випадку розрахунок не буде точно.
3
Визначте ширину кожної деталі в сантиметрах. Це число помножте на кількість петель в одному сантиметрі. Вийде необхідне число петель для набірного ряду.
4
Якщо в моделі використовується фантазійний візерунок, який в'яжеться за схемою те, щоб в'язання не викликавши жодних проблем, а візерунок розташовувався в тому місці, де задумано, зміна кількості петель слід порівнювати з його раппортом.
5
Зв'яжіть зразок, як описано вище, зробіть необхідні вимірювання і порахуйте число петель в деталі. Потім підрахуйте петлі в одному раппорте. Розділіть цю цифру на кількість раппортов в деталі. Ціле число - стільки повних раппортов потрібно буде повторити в деталі.
6
Залишилося число петель розділіть на два. Ці петлі в'яжіть на початку і наприкінці деталі, спочатку починаючи з кінця рапорту. Наприклад, при ваших розрахунках 38 петель для в'язання візерунка і залишаються 10 петель, на які потрібно збільшити деталь. Отже, поділіть 10 на 2 вийде по 5 петель. У раппорте відрахуйте останні 5 петель і почніть в'язання деталі з них, потім повторіть раппорт і пров'яжіть 5 петель початку рапорту.
7
У випадку, коли зміни розміру відрізняються незначно, то виріз горловини і пройми в'яжіть, як зазначено в описі для самого великого розміру. Якщо зміна більше двох розмірів, то в середині переду і спинки закрийте більшу кількість петель, подовжите спинку, перед вироби і деталь рукава.