Як налагодити стосунки з мамою. Як просити вибачення у мами.

Відносини з батьками рідко складаються безхмарно - спілкування різних поколінь однієї родини часто бувають затьмарені сварками, образами або взаємними претензіями. І питання про те, як налагодити стосунки з мамою, рано чи пізно стає актуальним практично для всіх молодих людей.
Інструкція
1
Причини конфліктів з батьками бувають різними - тому «універсальний рецепт» навряд чи можливий. Але, якщо говорити про взаємини дітей з мамою, то дуже часто суть конфлікту зводиться до того, що для багатьох мам «любити свою дитину» означає «піклуватися про нього». І мама в глибині душі відмовляється розуміти, що її синок чи донька вже виросли, і прагне як і раніше опікати і контролювати своїх дорослих малюків, не звертаючи уваги на їх відчайдушний опір.
2
Якщо ви живете разом з батьками, перше, що можна порекомендувати - це знайти собі окреме житло. Нехай навіть тимчасове, на декілька місяців. На певному етапі стосунків із батьками любити один одного краще на відстані: це допоможе вам і вашій мамі усвідомити, що ви вже дійсно виросли. А наявність власного простору, де ви - господар, а ваша мама - гість, допоможе вам спокійніше поставитися до проблем взаємин з батьками.
3
Систематично консультуйтеся з мамою «по дрібницях»: запитуйте ради, цікавтеся якимись «господарськими хитрощами» і так далі. Завжди слідувати маминим радам зовсім не обов'язково. В даному випадку ваша основна задача - дати мамі відчути себе корисною для власної дитини. Якщо вже їй необхідно вчити дитину життя, буде краще, якщо теми для цих «уроків» ви будете вибирати самостійно. Хай краще мама пояснює, як смажити картоплю до хрусткої скоринки, а не як поводитися з представниками протилежної статі.
4
Проявляйте турботу про маму: дзвоніть, дізнавайтеся, як вона себе почуває, під час походів по магазинах купуйте їй якісь потрібні в господарстві дрібниці, регулярно наносите візити. Це допоможе мамі відчути, що син або донька її люблять і думають про неї. А то, що не тільки вона піклується про вас, але й ви про неї, допоможе їй відчути, що ви стали дорослою людиною. І це може дуже сильно змінити ваші стосунки - в кращу сторону.
Зверніть увагу
Пора виходити на новий рівень спілкування з мамою, показати, що ви дійсно виросли, вам можна і потрібно довіряти, вашими вчинками рухає думка, думка свідома, обдумана, чітка, а не спонтанні бажання і дитячий каприз «а я так хочу! ». Щоб налагодити стосунки з батьками усвідомите прості життєві істини: - батьки вас люблять і бажають вам добра.
Корисна порада
У кожному разі мама - найрідніша людина, і з нею завжди треба зберігати найтепліші стосунки. Згадай, хто твоя мама за знаком зодіаку. Звичайно, тобі це відомо. Батьки Овни, Леви і Стрільці є лідерами в спілкуванні. Тому найчастіше їм важко налагодити контакт з дітьми, народженими під водними знаками. Якщо ти Рак, Риби або Скорпіон, запасися терпінням, спілкуючись з мамою, приготуйся до того, що вона завжди буде давати тобі поради про те, що потрібно робити і як краще поступати.