Як вибрати надійний банк у вашому місті.

Наше життя нерозривно пов'язана з банками. Це і комунальні платежі, перекази, кредити і ще багато банківських продуктів, які полегшують наше життя ... Якщо вам треба отримати кредит, зберегти і примножити свої накопичення, відправити або одержати переказ, банки вам допоможуть. У будь-якому місті можна знайти безліч різних банків. Це, як правило, додаткові офіси або представники банків в торгових точках. Здавалося б, вибирай, не хочу, але не все так просто. Напевно, у кожного є знайомі або особистий досвід, коли ви «обпеклися» і більше не хочете мати справу з банками. Правильний вибір банку залежить від безлічі факторів.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, ручка, доступ в інтернет, довідники, телефон
Інструкція
1
Ще раз подумайте, а чи потрібна Вам та чи інша банківська послуга? Добре все прорахуйте. Потягніть ви додаткову фінансове навантаження? Ще раз звести всі «за» і «проти». Сім разів відміряй, один раз відріж! Послуга потрібна? Тоді рухаємося далі.
2
Складіть список всіх відомих вам банків в місті, які надають потрібну вам послугу. Не зупиняйтеся на банках, які знаєте, або на великих банках. Ваші помічники в складанні списку - це так зване «сарафанне радіо» (друзі, знайомі), інтернет, реклама, і телефонний обдзвін. Список готовий? Йдемо далі.
3
Як визначити, чи надійний ваш банк? В цьому питанні головний ваш помічник буде інтернет. Відповідно до чинного законодавства, усі банки, що працюють на території Росії, зобов'язані щоквартально розміщувати на своєму сайті бухгалтерський баланс, крім того, ви можете попросити цю інформацію в будь-якому ДО. Так само на сайті обов'язково розміщується інформація про засновників або основних акціонерів банку. Попросіть кого-небудь із знайомих бухгалтерів чи економістів розшифрувати цифри балансу, пробийте в інтернеті основних засновників або акціонерів, і ви будете чітко знати, варто працювати з банком чи ні. Не піддавайтеся на іміджеву рекламу! Будь-яку інформацію постарайтеся перевірити ще раз.
4
Ви викреслили із загального списку банків банки, які не надають потрібної вам послуги. Викреслили банки, що не дуже надійні на ваш погляд, і у вас залишиться в списку 3-5 банків. На жаль, не всі російські банки такі хороші, як вони описують себе в рекламі. Обов'язково поспілкуйтеся зі своїми знайомими, напевно серед них знайдуться ті, хто в цих банках обслуговувався, і якщо з'явиться хоч крапля сумніву, - сміливо ставте цьому банку мінус у вашому рейтингу.
5
Відвідаєте ці банки і замовте необхідну вам послугу, але не поспішайте відразу використовувати її! Уважно читайте весь текст договору, не соромтеся перепитувати й уточнювати, адже мова йде про ваших «кровно» зароблених грошах. Якщо в договорі занадто багато зірочок і виносок - це вже привід для відмови від роботи з таким банком. Зверніть увагу на те, як до вас ставиться персонал, як вас зустріли, як обслуговують. Наприкінці переговорів обов'язково підведіть підсумок, озвучте основні моменти і дочекайтеся підтвердження або їх спростування від менеджера банку. Почати можна із запитання: «Я вас правильно зрозумів, ви мені пропонуєте ...» і далі перераховуйте все, що ви вважаєте необхідно уточнити (процентна ставка, терміни, переплати, тарифи і т.д.).
6
В результаті у вас в списку залишиться не більше трьох найнадійніших і добропорядних банку. У якому з них вам більше сподобалося, з тим і спробуйте попрацювати.