Як самостійно впоратися з осінньою депресією.

Осіння хандра заважає вам насолоджуватися бабиним літом? Важко вставати з ліжка, яскраві краєвиди не радують око, а в думках сумбур і негода? Можливо, вам пора позбавлятися від сезонного афективного розладу (САР).
Інструкція
1
Симптоми. Давайте розберемося, що це за звір такий, цей САР, і як він виглядає. - Підвищена сонлівость- усталость- часта зміна настрою надмірна емоційність - загострення страхів і почуття провини
2
Рухай тілом. Саме заняття спортом безвідмовно впливають на наше самопочуття. Піднімаємо себе з ліжка і пасемо на зарядку. Після 5-10-хвилинної розминки ви відчуєте себе більш життєздатним. А після роботи приділіть час відвідування спортзалу або рухливим іграм з друзями. У негоду віддайте перевагу телевізору гру в настільний теніс або боулінг.
3
Спи в міру! Важливо не забувати в цей період про режим сну і неспання. Намагайтеся лягати і вставати в один і той же час, отмеряя близько 8 годин сну. Бажання повалятися в ліжку подовше невблаганно, але переборовши його, ви виграєте гарне самопочуття. Надмірне перебування в царстві Морфея затягує нас в порочне коло - чим більше спиш, тим більше хочеться.
4
Осінньо-зимовий період - складний час для дієт. Намагайтеся збалансувати харчування. В цей час організм особливо потребує вітамінах та мікроелементах. Не переборщіть з солодким. Вуглеводи підвищують настрій, але разом з тим велика кількість тортиків і булочок збільшують і ваше тяжіння до землі.
5
Будь яскравіше! Змініть палітру свого гардеробу. Додайте яскраві аксесуари, сумку, шарф. Яскраве пальто, чоботи? Чому б і ні? Психологами доведено, що Кольоросприйняття позначається на нашому настрої. Так давайте використовувати це собі на благо.
6
Роздягли свою осінь з одним. Не замикають у чотирьох стінах свого будинку. Час пікніків закінчилося? Нехай. Але навіть взимку є безліч захоплюючих занять на природі. Мерзнете? Відправляйтеся в гості, на виставки, в кафе, діліться один з одним своїми хобі. Гарна компанія завжди надихає.
7
Хай завжди буде сонце! Намагайтеся якомога більше перебувати на сонці. Якщо в сонячний день є можливість вийти на вулицю, виходьте. Саме сонячне світло скорочує вироблення мелатоніну, гормону, який і викликає напади сонливості. Подбайте про яскравість освітлення будинку і на робочому місці. Це допоможе вам прокинутися.
8
Світлотерапія. Якщо написане вище випробувано, але не допомагає, а симптоми сезонної депресії вже нестерпні, пройдіть двотижневий курс світлотерапії або придбайте спеціальну лампу. Яскравість терапевтичних ламп досягає 10000 люкс. Під час сеансів ви можете читати або розмовляти по телефону, головне, щоб світло потрапляло на сітківку очей. Щоденне використання лампи від 30 хвилин до двох годин в ранковий час, допоможе вам впоратися з неприємностями, викликаними надлишком мелатоніну. Дослідники стверджують, що вже на третій день терапії помітний позитивний ефект.
Зверніть увагу
Велика кількість невирішених проблем і конфліктів робить нас особливо вразливими. Намагайтеся не відкладати у "довгий ящик" те, що можна вирішити сьогодні.
Корисна порада
Перш ніж приступати до самолікування, переконайтеся, що САР є причиною вашого поганого самопочуття. Якщо є сумніви, краще звернутися до лікаря.