Як повісити люстру самостійно.

Установка люстри - процес нескладний, але відповідальний, що вимагає наявності хоча б мінімальних навичок електромонтажних робіт. При установці, слід пам'ятати про правила безпеки, що вимагають вести такі роботи при відключеному електропостачанні.
Вам знадобиться
  • - викрутка-індикатор;
  • - викрутка;
  • - ніж;
  • - клемні затиски;
  • - сходи;
  • - перфоратор.
Інструкція
1
У першу чергу, необхідно зняти стару люстру, якщо така є. Для цього необхідно знеструмити електропостачання квартири. Якщо є впевненість, що на люстру через вимикач йде фазний провід, то можна відключити живлення, просто клацнувши вимикачем. Потім знімається і забирається стара люстра. З отвору в стелі повинен звисати гак і стирчати два або три дроти. Кількість проводів залежить від кількості клавіш вимикача і наявності або відсутності заземлюючого провідника.
2
Необхідно дізнатися які з проводів є фазними. Для цього слід включити електропостачання і доторкнутися викруткою-індикатором до кінчика кожного проводка. Зажевріли лампочка вкаже наявність фази. Слід запам'ятати кольори їх ізоляції. Як правило, нульовий провід має блакитний колір, заземлення - жовто-зелений або зелений, а фазні - червоний, коричневий або білий. Але в будинках зі старою проводкою, кольору ізоляції всіх провідників можуть бути однаковими. Після того як фазний провід розпізнаний, електрику можна вимкнути.
3
Установка люстри залежить від її конструкції. Найчастіше вона вішається на спеціальний гак, після чого проводяться всі расключеніе. Але бувають моделі, які вимагають прикручування підстави світильника безпосередньо на плиту перекриття. Для цього необхідно докласти підставу до стелі, стежачи за тим, щоб воно розташовувалося рівно по центру, і відзначити олівцем місця просвердлювання. Необхідно, щоб вони були на достатньому видаленні від стельового отвору, інакше при свердлінні бетон може розкришитися і закріпити світильник не вдасться. Після розмітки просверливаются отвори, в які встановлюються дюбелі.
4
Підключення проводів до світильника, найкраще робити за допомогою спеціальних клемних затискачів. Якщо їх немає в комплекті люстри, їх слід купити. Кінці проводів потрібно зачистити на довжину близько 1см. На проводах або Клемник світильника має бути маркування, куди підключаються фазні дроти, нуль і заземлення. Необхідно дотримуватися наведених вказівкам і з'єднувати проводи у відповідності зі схемою. Затягувати дроти в Клемник необхідно якомога сильніше. Для перевірки якості контакту, можна спробувати висмикнути проводок. Якщо це не вдалося, значить, контакт надійний.
5
Після расключеніе, люстра вішається на гак або її підставу прівінчівается до стелі за допомогою шурупів. Всі зайві дроти слід заховати в стельове отвір. На завершення на люстру навішуються плафони, декоративні елементи, вкручуються лампочки. Після цього можна включити електроживлення і перевірити роботу світильника.
Зверніть увагу
Якщо після включення виникла якась несправність, наприклад не зайнялася частина лампочок, слід перевірити правильність всіх з'єднань і надійність контактів. Найчастіше причина буває в них.
Корисна порада
Перед установкою будь люстри, слід прочитати інструкцію виробника. Там може міститися важлива інформація щодо способу монтажу.