Як підключити проектор.

Проекційні технології неухильно розвиваються, і незважаючи на ряд істотних технічних проблем, породжених самою природою проекційної системи побудови зображення, якість створюваної ними картинки стає все краще. Проектори все частіше знаходять собі місце не тільки в офісах, але і в будинках і квартирах. А значить, у людей, що не надто спеціальними знаннями і навичками, виникає необхідність підключити проектор.

На щастя, зробити це не так вже й складно, якщо дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. В першу чергу приєднаєте проектор. Скористайтеся кабелем, який підходить до роз'ємів на проекторі і комп'ютері або ноутбуці. Це може бути S-Video або VGA (в цьому випадку проектор підключається в якості додаткового монітора).
  2. Проекційний модуль встановіть на відстані від стіни, на якій знаходитиметься екран. Як правило це 6-8 метрів. А екран повісьте на стіну.
  3. Увімкніть проектор, виберіть джерело сигналу (як правило, такий вибір здійснюється за допомогою кнопки Input).
  4. На екрані з'явиться картинка, однак її якість навряд чи вас влаштує: швидше за все, вона не відповідатиме розмірам екрану, з фокусуванням також навряд чи все буде в порядку. Налаштуйте зображення за допомогою кілець на об'єктиві проектора.
  5. В навчальних класах та аудиторіях проектор кріпиться на спеціальній стійці, і промінь падає на екран строго перпендикулярно. У житловій кімнаті рідко вдається так зробити, але в проекторах зазвичай передбачена можливість компенсації геометричних спотворень. Однак зловживати цією функцією не слід, адже вона погіршує якість зображення.
  6. Інші налаштування більшість проекторів вміють робити автоматично: скористайтеся кнопкою Automatic Picture Ajustment.
  7. Злегка «підсунути» картинку, щоб вона краще потрапляла в межі екрану, можна кнопками Horizontal Offset і Vertical Offset. Можна підлаштувати і колірний баланс, а також колірну температуру. Багато проектори мають тенденцію до відведенню зображення в фіолетову область.

Не менш важливо, ніж правильно підключити проектор, правильно його відключити. Після виключення пристрою вентилятор продовжує якийсь час працювати для охолодження лампи, тому не слід одразу ж знеструмлювати пристрій.

Щоб підключити проектор до комп'ютера потрібно враховувати кілька особливостей цих пристроїв. Зазвичай користувачі стикаються з труднощами одночасного використання проектора і монітора.
Вам знадобиться
  • - перехідник DVI-VGA.
Інструкція
1
Дану проблему можна вирішити кількома методами. Вибір зручного для вас способу повинен бути заснований на наявність чи відсутність певних особливостей проектора. Спочатку спробуйте одночасно підключити проектор і монітор до відеокарти комп'ютера.
2
Проблема в тому, що багато проектори володіють тільки портом VGA для прийому відеосигналу. Якщо до VGA-виходу відеокарти комп'ютера вже підключений монітор, і у цього пристрою відсутній порт DVI (HDMI), то придбайте додатковий адаптер. Існують спеціальні перехідники, які підключаються до виходу DVI. Тепер підключіть до цього адаптера ваш проектор.
3
У тій ситуації, коли у вас немає можливості придбати відповідний адаптер або ж другий порт відеокарти попросту не працює, використовуйте проектор для підключення монітора. Обов'язково умова в даному випадку - наявність у проектора VGA-виходу.
4
З'єднайте монітор з проектором, використовуючи звичайний кабель VGA-VGA, який ви відключили від відеокарти комп'ютера. Проектор, в свою чергу, підключіть до VGA-порту комп'ютера. Тепер сигнал на монітор надходитиме через проектор, що дозволить використовувати ці пристрої одночасно.
5
Якщо ви використовували перший тип підключення, то налаштуйте параметри синхронної роботи проектора і монітора. Відкрийте настройки екрану. Виберіть графічне зображення потрібного пристрою та активуйте пункт «Зробити цей екран основним».
6
Тепер виберіть тип одночасної роботи ваших пристроїв. У випадку з проектором зазвичай використовують функцію «Дублювати екран». Це призведе до того, що обидва пристрої будуть показувати ідентичне зображення.
7
Якщо ж вам необхідно приховати монітор від сторонніх очей, то виберіть функцію «Розширити екран». Щоб відобразити додаток на екрані проектора, перемістіть його вікно за межі вашого монітора.