Як підключити газовий котел в приватному будинку або на дачі.

Проживання в холодну пору року в своєму заміському будинку вимагає неодмінною установки системи опалення, головна частина якої - це газової котел. Дані системи підтримки оптимальної температури повітря (найчастіше і нагріву води в будинку) отримали широке поширення завдяки тому, що паливо для них є доступним за ціною. Для роботи котла необхідно підключення до газової магістралі, що в обов'язковому порядку вимагатиме від вас звернення в Газгортехнадзора. Підключити котел опалення можуть працівники спеціалізованої фірми (рішення нормативних питань у такому разі ляже на їхні плечі), але підключити дане обладнання можна і самостійно.
Вам знадобиться
  • Від вас буде потрібно відповісти на два питання: площа приміщень, де потрібна підтримка необхідної температури повітря (від цього залежить потужність системи опалення), місце, де буде розташовуватися газовий котел і пристрої, що забезпечують його роботу.
Інструкція
1
До того як підключити котел, потрібно ознайомлення з діючими нормативами для місця його розміщення. Для безаварійної роботи газового котла потрібно дотримання ряду умов, які будуть розглянуті нижче. Приміщення, де знаходиться котел, повинно володіти площею не менше 4 квадратних метрів, в ньому висота стель не менше 2,5 метрів, причому потрібна наявність вікна і двері не вже 80 сантиметрів. В цій технічній кімнаті обов'язкова установка системи припливу повітря, яка, в свою чергу, може бути природною або примусовою. Дане технічне приміщення повинно мати окремий вхід, сам пристрій не може примикати до стін, мінімальну відстань - 50 сантиметрів, діаметр димоходу повинно становити не менше діаметра горловини газового котла. Правильне підключення газового котла проводиться за допомогою стандартних газопроводів, з'єднання повинно відповідати ГОСТам.
2
Стабільне функціонування вимагає безперебійного постачання електроенергією. Розглянемо це більш детально: ні для кого не секрет, що якість і напруга в сучасній електромережі залишає бажати кращого. Щоб не допустити поломки устаткування потрібно забезпечувати електрикою газової котел, використовуючи стабілізатор напруги і джерело безперебійного живлення, природно необхідно якісне заземлення обладнання та влаштування захисного відключення (УЗО). Також обов'язкова присутність датчика для виявлення витоку газу та клапана для відключення його подачі в разі аварії.