Як виїхати закордон разом з твариною.

Починається оксамитовий сезон, і не встигли відпочити влітку вирушають у теплі краї. Іноді доводиться брати з собою і братів наших менших. Для кожної стани є свої обмеження на ввезення тварин, але слід звернути увагу на загальні правила.
Вам знадобиться
  • Паспорт домашньої тварини.
Інструкція
1
За 40-45 днів до поїздки зробіть домашній тварині щеплення від сказу та інші, призначені ветеринарним лікарем (обов'язково повідомте доктору, в яку країну ви збираєтеся). Переконайтеся, що він поставив печатку і підпис в паспорті вашого вихованця. Після щеплень з твариною не можна гуляти на вулиці 10-12 днів.
2
За два тижні до виїзду проведіть обробку від глистів та ектопаразитів. Даний факт повинен бути зафіксованим в паспорті тварини.
3
Купуючи квиток, переконайтеся, що обрана вами авіакомпанія займається перевезеннями домашніх тварин. Повідомте оператору про необхідність перевезення тварини при бронюванні квитка. Уточніть умови перевезення. Зазвичай в салоні допускається перевезення однієї тварини вагою не більше 8 кілограм разом з кліткою. Перевезення крупніших вихованців проходить в багажному відсіку.
4
За 2 дні до поїздки зверніться до районної ветеринарну клініку і отримаєте документ на вивіз тварини. При виїзді до країн Євросоюзу і ще деякі країни тварині слід вживити чіп під шкіру.
5
Виберіть для тваринного комфортне перенесення. Вона не повинна бути занадто тісною. Поставте переноску на підлогу і починайте привчати вашої тварини до неї. Залишайте в перенесенні шматочки ласощів, заохочуйте, якщо тварина в неї заходить.
6
За день до поїздки вирушайте в ветеринарну клініку і пройдіть клінічний огляд тварини. Отримайте відповідну відмітку в паспорт домашнього вихованця. Зменшіть порції їжі тваринного.
7
Посадіть тварини в переноску, покладіть туди трохи корму і води. В аеропорті за 3-4 години до відправлення пройдіть ветеринарний контроль. Пред'явіть документи: паспорт тварини, документ на вивезення і сертифікат на чіп (якщо було чіпування). Отримайте Міжнародний сертифікат на вивіз тварини.
8
Пройдіть реєстрацію і зважте тварини разом з кліткою. Ця вага оплатіть як сверхбагаж.
9
Після прибуття пройдіть ветеринарний контроль і вирушайте до місця відпочинку.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що забороняється перевозити вагітних тварин, а також тварин до досягнення ними 3 місяців.
Корисна порада
Маленьких тварин слід перевозити в спеціальних переносках або контейнерах для тварин. Крупних тварин перевозять на повідку і в наморднику.