Як підключити материнську плату.

Збірка сучасного комп'ютера нагадує процес з'єднання деталей електронного конструктора. Окремі його елементи спроектовані і виготовлені таким чином, що помилитися при складанні досить складно, і з нею може впоратися навіть людина, не має спеціального досвіду. Починається це нескладне, але захоплююча справа з установки материнської плати в корпус.

Щоб підключити материнську плату, дотримуйтесь наступної покрокової інструкції:

  1. Якщо панель для установки материнської плати знімна, відкрутіть утримують її гвинти і покладіть панель на стіл. Якщо панель незнімна, то покладіть на стіл корпус. В маленьких корпусах блок живлення буде заважати встановленню материнської плати, тому його доведеться зняти.
  2. Встановіть утримувачі - спеціальні «ніжки», які забезпечують наявність повітряного простору між материнською платою і панеллю, що забезпечує необхідні охолодження і електроізоляцію контактів на звороті плати .
  3. Покладіть материнську плату таким чином, щоб власники збіглися з кріпильними отворами в ній.
  4. Закріпіть материнську плату гвинтами. Немає необхідності сильно їх затягувати, на материнську плату не буде великого фізичного навантаження. Однак бовтатися вона не повинна, інакше вібрація від кольорів системи буде створювати зайвий шум і ще більше послаблювати кріплення.
  5. Настав час підключити материнську плату до індикаторів на корпусі. Як правило, у правому нижньому куті материнської плати для цього передбачений блок з двох рядів контактних штирів. Підключення не представляє складності. Намагайтеся дотримуватися полярність: кольоровий дріт позначає плюс, а білий або чорний - мінус. Однак найкраще при підключенні дотримуватися вказівок керівництва по установці, прилагаемому до материнської плати.
  6. Подивіться на роз'єми, наявні на задній грані материнської плати, і видаліть заглушки на задньої панелі корпусу, відповідні роз'ємів. Зайві заглушки видаляти не потрібно, чим менше в корпусі отворів, тим менше в нього буде потрапляти пилу.
  7. Якщо плата вмонтовувалася на знімній панелі, то саме час встановити панель назад у корпус і закріпити гвинтами. Підключення материнської плати завершено, можна приступати до монтажу плат розширення. Для цього також буде потрібно видалити заглушки на задньої поверхні корпусу.