Як налаштувати кольору в моніторі. Як відрегулювати кольору на моніторі.

Людям, працюючим тривалий час за комп'ютером, вкрай необхідно піклуватися про власне здоров'я. Не секрет, що звичні комп'ютери і ноутбуки негативно впливають в першу чергу на зір. Людське око не сприймає частоту мерехтіння екрану, проте вловлює її, це значить, що зір, зокрема, здатність чітко фокусувати погляд, з часом слабшає. Щоб знизити згубний вплив необхідно вірно налаштувати дозвіл екрана і його передачу кольору.
Інструкція
1
Для того щоб кольору на моніторі радували наше око, потрібно провести калібрування монітора. Для цього використовують утиліту Adobe Gamma, яка є складовою Adobe Photoshop. Але перед тим, як приступити до процесу, потрібно переконатися, що на комп'ютері не встановлені інші аналогічні утиліти.
2
Для початку потрібно прогріти монітор хвилин 15-30 і встановити сірий колір на робочому столі. Запускаємо Adobe Gamma і вибираємо калібрування за допомогою майстра (більш простий варіант). Потім потрібно вибрати «колірної профіль» - найкраще профіль від виробника (windows/system32/spool/drivers/color). Процес почався. Кількома на «Далі» і ставимо контрастність монітора по максимуму. А ось яскравість виставляємо так, щоб маленький квадрат всередині великого став майже чорним, але трохи світліше великого.
3
Потім слід настройка правильної гамма-корекції. Для цього потрібно встановити Windows Default (вкладка знизу) і поставити галочку на View Single Gamma Only. За допомогою мишки добиваємося результату, при якому сірий квадрат буде зливатися з фоном.
4
Потім тиснемо на "Далі" і встановлюємо колірну температуру монітора. І в самому вікні, і на моніторі виставляємо 6500К.
5
Провівши таку роботу, можна оцінити результат калібрування. Для цього натискаємо «Далі» і за допомогою кнопок Before і After порівнюємо зображення до і після калібрування. Отриманий профіль потрібно зберегти, а утиліту Adobe Gamma ні в якому разі не видаляти.
Налаштування кольору монітору виконується з метою поліпшення якості одержуваного на екрані пристрою зображення. Зміна параметрів може здійснюватися шляхом настройки опцій монітора і самої операційної системи.

Налаштування зображення на моніторі

Більшість сучасних моніторів мають власне меню, яке дозволяє налаштувати передачу кольору даних. При цьому параметри, що настроюються через вбудований функціонал, можуть змінюватися в залежності від моделі та виробника екрану. Щоб відрегулювати яскравість, контрастність і кольоровість екрану, натисніть на кнопку Menu корпусу монітора і виберіть установки за допомогою функціональних клавіш. Детальніше про можливості конфігурації пристрою ви можете дізнатися в інструкції по застосуванню до монітора, яка поставлялася в одному комплекті при покупці. Проведіть настроювання параметрів відповідно до вказівок, даними в брошурі.

Налаштування системи

Для калібрування відображуваних на екрані кольорів ви можете скористатися додатком «Калібрування», яке доступне за замовчуванням в системі Windows. Перейдіть в меню «Пуск». Почніть набирати в поле «Знайти» слово «Калібрування». У списку отриманих результатів виберіть «Калібрування кольорів монітора» і натисніть Enter. Слідуючи інструкціям системи на екрані, зробіть настроювання відображення квітів монітора.Лучшей передачі кольору і максимальної чіткості об'єктів можна домогтися, виставивши оптимальне дозвіл екрана для вашого монітора. Клікніть правою клавішею миші на робочому столі і виберіть розділ «Дозвіл екрану». В поле «Дозвіл» вкажіть максимальний доступний для екрану параметр і натисніть «Застосувати». Після зміни дозволу ви також можете перейти в розділ «Додаткові параметри» .Перейдіте у вкладку з назвою вашого відеоадаптера (наприклад, Nvidia або Intel). Залежно від моделі вашої відеокарти тут ви також зможете побачити додаткові опції для настройки передачі зображення на монітор. Натисніть на кнопку «Графічні характеристики», щоб побачити додаткові опціі.Также для забезпечення кращої передачі кольору бажано активувати 32-хбітное відображення графічних елементів. Для цього перейдіть в меню «Пуск» - «Панель управління» - «Оформлення та персоналізація» - «Персоналізація» - «Налаштування дисплея». В поле «Якість передачі кольору» виберіть 32 біта і натисніть «Ок» для застосування змін. Якщо ви налаштовуєте яскравість зображення на ноутбуці, ви можете скористатися меню «Панель управління» - «Обладнання та звук» - «Електроживлення». Натисніть на посилання «Налаштування схеми електроживлення» навпроти обраного вами плану заощадження енергії, після чого перемістіть повзунок «Налаштувати яскравість» в підходяще вашим вимогам положення. Зменшення яскравості здатне значно збільшити тривалість роботи ноутбука від батареї.