Як спонукати себе займатися бігом.

Біг - це загальновідоме засіб для підняття тонусу організму, тому що він змушує працювати практично всі м'язи людського тіла. Багатьом знайоме відчуття легкості в голові і приємною тяжкості в м'язах після ранкової пробіжки, а також почуття гордості за себе, такого спортивного. Але змусити себе бігати постійно чомусь дуже важко. Можливо, нам допоможуть деякі хитрощі?
Вам знадобиться
  • костюм для бігу
  • кросівки
  • сила волі
Інструкція
1
Будь-яка справа у людини спирається, коли у нього є стимул. Приміром, якщо ви знаєте, що ваша улюблена актриса чи співак бігають по утрам - хіба це не стимул? Відома модель Наталя Водянова перед показом мод в Парижі брала участь у марафоні 21 кілометр. Кеті Холмс після Нью-Йоркського марафону зізналася, що ніякі сокові детокс не дадуть такого результату, як ранкові пробіжки. Хайді Клум, Алланіс Мориссетт і Гвінет Пелтроу - всі вони стали прихильницями бігу, як і багато інших знаменитих актриси. Їх стимул, очевидно - здоров'я і відмінний зовнішній вигляд. Нам це теж не завадить. А якщо взяти за приклад улюблених спортсменів, то просто й говорити нема про що. Їм доводиться тренуватися багато годин на день, а не просто пробігтися вранці або вечером.Возможно, стмулом для вас стане спортивне мерприятия, на котром ви захочете блиснути в якості бігуна на довгі або корткіе дистанції. Зараз у багатьох місцях проводяться різні марафони, в яких беруть участь самі звичайні люди - просто заради інтересу.
2
Якщо не подобається бігати одному (одній) - знайдіть однодумців серед знайомих або парк, де такі однодумці є, і приєднаєтеся до них. Коли людина не один, він почувається впевненіше. Можливо, хтось із сусідів теж давно мріє побігати вранці або ввечері, але один не вирішується. А побачивши вас в спортивному костюмі, зробить цей крок.
3
Почитайте про користь бігу - це допоможе зрозуміти, навіщо пробіжки потрібні саме вам. Російський академік і кардіохірург Микола Амосов, наприклад, переконував співвітчизників "тікати від інфаркту", і зі своїм діагнозом "порок серця" прожив майже 90 років. Він доводив, що під час бігу тренується серцево-судинна система, збільшується об'єм легенів і кров рухається набагато швидше, відбувається викид гормону серотоніну. У 70-х роках минулого століття в США навіть стався своєрідний бум бігу, який в наш час в основному перейшов в захоплення спортивною ходьбою, так як при бігу йде велике навантаження на гомілкостопи, коліна і хребет.
4
Визначте оптимальну початкову навантаження для себе, щоб було не надто важко і не надто легко. Прислухайтеся до організму - як він себе почуває? Якщо м'язи занадто болять, то варто злегка скоротити трасу. Якщо почуття задоволення і бадьорості після пробіжки ні - збільште її протяжність. Тільки не треба в цей час слухати Госпожу Лень, вона доброго не порадить. Якщо є жалість до себе - це точно вона пробирається в ваш мозок, щоб зруйнувати початкові героїчні плани. Порада тут лише один - женіть її в шию.
5
Візьміть за звичку вимірювати пульс до пробіжки і після неї. Якщо друга позиція близько 180 ударів на хвилину, значить ви бігаєте на межі сил. Можливо, варто зменшити навантаження? Хоча вирішує, звичайно, кожен сам. З часом пульс після однієї і тієї ж траси повинен ставати все спокійніше. Це означає, що організм вже натренований і добре справляється з цими навантаженнями. Їх можна збільшити або залишити на колишньому рівні, якщо ви не хочете перемогти в якомусь марафоні.
6
Якщо ви "допитливий" людина, вивчіть правильну техніку бігу. У цьому допоможуть тренери спеціальних груп, яких зараз усюди безліч. За кілька занять вони покажуть, що ви робите неправильно і як бігають професіонали.
7
Можливо, остаточне рішення "бігати або не бігати" вам допоможуть прийняти відгуки тих, хто почав це робити? Їх загальна думка така: крім підтягнутих рук і ніг вони придбали чисту голову, стали більш витривалими і організованими, більш енергійними і мобільними. Тому багато проблем на роботі вирішуються набагато легше і швидше, і вся їх життя в цілому стала цікавіша.
Зверніть увагу
Потрібно дізнатися свої протипоказання для занять бігом у лікаря. Якщо вони є, можна вибрати щось типу спортивної ходьби
Корисна порада
Знайти групи за інтересами і клуби для бігу можна в соціальних сетях.Там організують більш осмислені і науково обґрунтовані заняття