Як викрутити болт. обламаний болт пристосування.

Займаючись ремонтом свого автомобіля, мотоцикла, побутової домашньої техніки припадати відкручувати багато кріплення, деталей та інших частин того чи іншого механізму. В процесі чого стикаєшся з проблемою відкручування та вигвинчування заржавілих, прікіпевшіх болтів з «зализаними» гранями. Що ж робити, якщо такий попався на вашому шляху? Не опускайте руки, не буває нерозв'язних задач.
Вам знадобиться
  • Вам потрібно: металева щітка, дрантя, набір торцевих і накидних ключів, набір головок за розміром болтів, подовжувачі, ключ «тріскачка», важіль - для подовження ключа, молоток, рідина для розмочування (наприклад гас), пасатижі «кобра» , пассатижи з подвійною системою важелів, гумовий джгут, пилка по металу, ударна викрутка, дриль з реверсом, набір свердел (правої і лівої заточки), мітчики, екстрактори, зварювання, газовий пальник.
Інструкція
1
Для початку оціните всю критичність ситуації, очистіть головку болта і деталь навколо нього, якщо болт притягнуть гайкою із зворотного боку то також очистіть і її. Візьміть спецрідин (гас) і обробіть виступаючу частину різьби, а так же місця прилягання гайки і болта до поверхонь деталей, зачекайте кілька хвилин. Можна брати в руки ключі, так як крутити легше гайку, для неї використовуємо ключ «тріскачку», але є такі місця, куди подлезешь тільки ріжковим ключем, для утримання болта краще використовувати накидний ключ. У разі якщо болт ввернуть в тіло деталі, то його крутимо «тріскачкою». Вас можна привітати гайка стронулся, болт відкручені.
2
Але часом буває так, що болт або гайка прикипіли на стільки, що ключами їх стронуть попросту не виходить, тут потрібні додаткові пристосування. Перше по простоті застосування - це додатковий важіль, який одягаємо на протилежну частину ключа, збільшуючи важіль, ми зменшили зусилля необхідне для відкручування болта. Важіль знадобитися тільки для того що б тільки зірвати болт з місця, після можна обійтися без нього.
3
Якщо важіль не допомагає, доведеться вдатися до більш радикальних методів. Для цього нам знадобитися молоток. Легким постукуванням оббиваємо головку болта по периметру, обережно не "завльцуйте» грані головки болта, потім не надіне ключ. Якщо ж і від молотка пуття мало, скористаємося газовим пальником. Тут два способи: перший - нагріти болт, другий - саму деталь, в ідеалі, при нагріванні болта - деталь потрібно остуджувати, а при нагріванні деталі - остуджувати болт, через різницю температур болт повинен піддатися.
4
Але цього може і не статися. Подальший розвиток може піти за двома сценаріями. Перший - головка болта згорнута і ключу нема за що зачепитися, другий - головка болта відламана від тіла болта.Но і це ще не привід скласти руки. У першому випадку вам допоможуть пассатижи з подвійною системою важелів і пассатижи «кобра», робоча поверхня даного інструмента така, що ідеально утримує округлі поверхні, а зусилля на ручках достатньо, що б утримати пассатижи від прослизання. Для створення додаткового зусилля, щільно обмотайте гумовим джгутом ручки пассатижей. Також можна запиляти головку болта під викрутку і вже за допомогою ударної викрутки зірвати болт з місця.
5
Проти болта із зрізаною голівкою може впоратися тільки важка артилерія. Якщо болт притягував одну деталь до іншої, то спробуйте їх роз'єднати, якщо це вдасться те, знявши одну деталь ви виявите в інший стирчить тіло болта за яке можна цілком комфортно вхопитися пассатижами. А якщо тіло болта з різьбою, то на нього можна навернути дві гайки і затягнути їх між собою, а далі використовувати ключ.
6
Але у вас швидше за все гірший варіант з усіх можливих, болт зрізаний врівень з деталлю, так що не вхопишся. Перше що можна зробити це приварити до тіла болта цілий болт і вивернути залишки за допомогою нього. Не вийшло. Беріть в руки дриль і засверливают в болту отвір, нарізайте різьбу, вкручуйте болт або екстрактор і викручуйте уламки. Ідеальним способом для видалення залишків болта можна вважати наступний: підбирається свердло трохи менше діаметра болта, висвердлюється болт, а метчиком відновлюється різьба.
Зверніть увагу
При використанні зварювання і газового пальника протріть деталі насухо, переконайтеся що поблизу немає легкозаймистих жідкостей.Прі висвердлюванні уламка болта правильно визначте його цент - це головна запорука успеха.Засверлівать болт краще на свердлильному верстаті, а не ручним дрилем.
Корисна порада
Роботи проводите в рукавичках і захисних очках.Пользуйтесь тільки справним інструментом, ключі повинні бути без тріщин і не повинні бути разогнути.Прі видаленні болта з «правої» різьбленням використовуйте болти із зворотного - «лівої» різьбленням, і навпаки.