Як визначити материнську плату.

При виникненні проблем співробітники служби техпідтримки починають задавати питання про моделі і брендах материнської плати, відеокарти або жорсткого диска, з чим у пересічного користувача можуть виникнути зрозумілі труднощі. Ті ж питання з'являються при бажанні справити апгрейд заліза, замінити процесор або наростити оперативну пам'ять.

Необхідно визначити материнську плату і перед прошивкою BIOS, а також у ряді інших ситуацій. Поки комп'ютер працює нормально, користувача, як правило, не хвилює склад і назви комплектуючих, що знаходяться всередині його корпусу. Користувач стурбований зовсім іншими питаннями: де скачати новий фільм, як домогтися потрібної форми від діаграми в офісному документі або як пройти складний рівень у комп'ютерній грі.

  1. Найпростіший спосіб визначити материнську плату - подивитися назва виробника і конкретної моделі в додається до материнської документації.
  2. Якщо документація недоступна, доведеться визначати модель іншими способами. Один з найбільш простих - ідентифікація за допомогою ID-string. Це рядок, що з'являється у верхній частині екрану на самому початку завантаження системи. Вона може виглядати, наприклад, так: Award Modular BIOS v4.51PG. За цими даними можна визначити конкретну модель на сайті http://www.idhw.com/
  3. Еще один спосіб - використовувати так званий «код» биос. Це набір буквено-цифрових знаків, в якому закодований тип биос, версія прошивки і ряд параметрів материнської плати. Сенс окремих знаків коду можна визначити за спеціальними таблицями.
  4. Існують програмні продукти, що визначають конфігурацію комп'ютера і, зокрема, дані його материнської плати. Для материнських плат з AMI BIOS можна спробувати використовувати AMI Motherboard Identification Utility, WinBIOS, EVEREST (популярна і потужна утиліта для визначення конфігурації), Advanced Sysinfo Tools and Reporting Assistant (ASTRA), SMBIOSW (дозволяє здійснити тонкий аналіз вмісту BIOS, включаючи не тільки документовані , а й недокументовані можливості), Cpu-Z, HWiNFO.
  5. Код моделі материнської плати можна відшукати на самій материнській платі. Перевірте, чи правильно ідентифікована модель, скориставшись пошуком в інтернеті і порівнявши знайдені зображення материнських плат зі своєю материнською платою.