Як почати навчання читанню.

Найважливіша умова для навчання малюка - мотивація. Головне, щоб дитина вчилася читання не за вказівкою дорослого, а за своїм бажанням. Процес вивчення букв досить складний, тому якщо у крихти немає розуміння, для чого все це необхідно, уроки будуть викликати у нього негатив і асоціюватися з чимось абсолютно марним. Проводити заняття слід в простій і зрозумілій для кожного малюка формі - у формі гри. Так ви зможете прищепити дитині інтерес до нових знань і поступово навчити його корисному навику читання.
Інструкція
1
Підготуйте все необхідне: у малюка обов'язково повинна бути азбука, краще, якщо вона буде у вигляді великого плаката без картинок (голосні зображені червоним, згодні синім, а «Ь» і «Комерсант» білим кольором). Також можна використовувати магнітний алфавіт.
2
Спочатку вивчіть голосні, після них - приголосні букви. Щоб дитина легше сприймав звуки, намагайтеся задіяти більшість органів почуттів. Виводите нові літери на піску або крупі (манка, гречка, пшоно). Коли малюк твердо освоїть урок, підключайте заняття на розпізнавання матюкала: пишіть букви на спині або долоні крихти, нехай він відгадує їх. При вивченні приголосних називайте їх звуками (не "ТЕ», а «Т»), так дитина швидше перейде до складання складів.
3
Пограйте з малюком у гру «Знайди букву». Візьміть улюблену книгу крихти і пошукайте на її сторінках знайомі буковки, так ви розбудіть інтерес дитини до оволодіння читанням.
4
Після вивчення букв переходите до складання складів. Найбільш популярним способом навчання слогам є прийом «Доріжка». Пишіть знайому дитині голосну букву, яка по намальованою з точок стежині, біжить до приголосної. Приміром, Е ...... .М. Поясніть, що «Е» біжить до «М», а поки вона біжить вимовляєте «е-е-е-е-е», в кінці додаючи «М». Так і виходить склад «ЕМ».
5
Коли малюк освоїть складання складів, спробуйте разом з ним з'єднати їх у слова. Складайте їх за тією ж методикою «Доріжка», стежте за тим, щоб дитині було цікаво і захоплююче. Якщо у крихти щось не виходить, не наполягайте на продовженні уроку, краще відкладіть заняття на більш відповідний час.