Як містити кролика в домашніх умовах.

Кролик будинку - це теплий, пухнастий, гарний вихованець, досить невибагливий у їжі, а також незвичайне домашня тварина, яка викличе інтерес у гостей. Природно, у кожної медалі є дві сторони, і разом з кроликом його господарі отримують відповідальність за вихованця і клопоти щодо її виховання та догляду.

Перш ніж завести кролика

Необхідно відповісти для себе на кілька запитань: 1. Де буде жити вихованець? Для нього потрібна обов'язково клітина, бажано обладнана туалетом, затишним будиночком, в якому кролик зможе сховатися від сторонніх у разі тривожної ситуації, а також годівницею для сена.Клетка повинна стояти у вільному, добре провітрюваному приміщенні, але не на протязі . Розміри клітки повинні бути не менше 70 * 55 * 45 см.2. Хто буде відповідальним господарем кролика? Ця людина повинна щоденно дбати про стан клітини кролика, передаючи свої функції іншим домашнім, якщо з якоїсь причини не може зробити це сам. Крім того, господар повинен регулярно відвідувати ветлікарню для профілактичного огляду кролика і планової вакцінаціі.3. Чи готові ви взяти на себе таку відповідальність? Ми відповідаємо за тих - кого приручили. Не варто слідувати моді чи піддаватися своїм бажанням не оцінивши свою відповідальність і чітко не зваживши всі ЗА та ПРОТИ.

Як вибрати кролика

Існує дуже багато різних порід декоративних кроликів: від карликових до цілком собі великих кроликів, від короткошерстих порід до довгошерстих, з маленькими вушками або віслоухіе.Всегда можна отримати якісну консультацію у заводчиків або в спеціалізованих магазинах. Також можна вивчити спеціальні форуми заводчиків і навіть отримати породистого кролика безкоштовно, просто в хороші рукі.Главное не купувати вихованця в переходах метро, у випадкових вуличних торговців і в інших "підозрілих" місцях. В цьому випадку ви ризикуєте отримати хвору тварину.

Коли кролик будинки

Адаптаційний період може тривати досить довго. Вихованець повинен звикнути до господаря і нового місця. Терпіння і любов допоможуть цьому процесу розвиватися бистрее.Угощайте вихованця ласощами, гладьте як кішечку і розмовляйте з ним, називаючи по клічке.Берегіте від кролика дроти, шпалери і дерев'яну меблі. Молодий кролик буде активно точити зуби об ці предмети. А зустріч з електричними проводами небезпечна для життя вашого пітомца.Старайтесь уникати великого скупчення народу біля клітки кролика, його це дуже пугает.На час відпустки бажано домовитися з близькими, щоб вони відвідували вихованця у вас вдома, а не відвозити кролика в новий будинок, зміна обстановки дуже важка для цих вихованців. Якщо ваша відпустка короткий, до 4-х днів, то ви сміливо можете залишити вихованця без нагляду, забезпечивши хорошим запасом води та сена.Зуби кроликів ростуть безперервно, тому їм завжди потрібен твердий матеріал для їх сточування. Ідеально зірвати гілочку дерева і принести пітомцу.В теплу пору року можна ходити з кроликом гуляти в парк. Кролика носять в спеціальних сумках-переносках, як для кішок, а в парку можна гуляти з ним на спеціальному повідку. Уважно стежте, щоб кролики не переїв зеленої трави, це може згубно позначитися на його піщевареніі.Кролікі добре запам'ятовують своїх господарів, знають де їх клітина, і їх можна привчити ходити в туалет тільки в певне місце. Отримуйте задоволення від спілкування зі своїм вихованцем і він відповість вам взаємністю.