Як скласти протокол загальних зборів: нові правила.

З 1 вересня 2013 вступили в законну силу загальні вимоги до проведення та оформлення рішень зборів комерційних і некомерційних організацій, та інших учасників цивільно-правового співтовариства (глава 9.1. Цивільного кодексу Російської Федерації). У зв'язку з цим, назріла необхідність схематично описати основні дії, необхідні для складання протоколів загальних зборів за новими правилами.
Інструкція
1
Порівнюємо загальні та спеціальні норми чинного законодавства, стосовно до типу зборів, яке повинно бути проведено. Згідно пункту 1 статті 181.1 ГК, у разі якщо іншими нормативно-правовими актами (наприклад, для акціонерних товариств, таким є однойменний закон) встановлено вимоги, що відрізняються від зазначених в главі 9.1. ГК РФ, норми спеціального законодавства мають переважне значення перед загальними нормами цивільного права.
2
Здійснюємо підготовку до проведення загальних зборів: - визначаємо порядок денний, а також дату, місце, час і форму проведення зборів; - Встановлюємо порядок ознайомлення з інформацією (матеріалами) з питань майбутньої порядку денного; - Сповіщаємо акціонерів (учасників) про порядок проведення зборів; - Здійснювати інші дії, необхідні для проведення зборів.
3
Проводимо загальні збори, і оформляємо його підсумки у формі протоколу. Даний документ, як мінімум, повинен відповідати вимогам, які встановлені статтею 181.2. Цивільного кодексу Російської Федерації, а також, при необхідності, грунтуватися на правових нормах інших законів, які регулюють відповідні правовідносини.