7 способів ефективно утеплити вікна.

Утеплення вікон - процес важливий і обов'язковий перед кожною зимою, особливо якщо у вас в квартирі старі дерев'яні рами. Близько 40% відсотків тепловтрат відбуваються за рахунок вікон. Установка пластикових вікон, звичайно, знімає частину проблем, але що робити, якщо пластикових вікон немає? Існує кілька способів утеплення вікон.
Інструкція
1
Найпростіший і найпоширеніший спосіб - забити всі щілини виробничої ватою і заклеїти їх щільним папером. Для цього проводите рукою уздовж рам і за допомогою викрутки забивайте вату в усі щілини і стики, де відчуєте холод. Можливо, доведеться виконати цю операцію не раз і не два. Потім всі щілини потрібно проклеїти папером. Можна виготовити клейстер і клеїти нарізану на смужки папір, але набагато простіше й ефективніше купити малярський скотч і в два шари проклеїти всі щілини. Можна скористатися і звичайним скотчем.
2
«Малярка» допоможе і ще в одному випадку. Іноді скло «сидить» в вікні не дуже щільно. Не обов'язково перед зимою розбирати штапики і забивати нові. Можна просто проклеїти стики скла і рами клейкою стрічкою, тоді дути буде менше.
3
Для затикання великих дір, таких, як, наприклад, отвір для кабелю, можна використовувати пластилін.
4
Щоб уникнути ще більших тепловтрат, покладіть в простір між подвійними рамами ганчірок, вати або губку. Вони затримають потоки холодного повітря, а у вашій квартирі стане тепліше.
5
Використовуйте гумові трубки, ремені або прокладки для того, щоб законопатити найбільші щілини і простір між стулками. Чим ширше «гума», тим краще. Заштовхайте її за допомогою викрутки в щілини. Розширившись, вона природним шляхом перекриє холодні потоки. Гума прийде на допомогу і в разі, якщо вікна на балконі закриваються нещільно. Її потрібно буде заштовхати в простір між віконниць і рамою. Головне - закріпити скотчем або «малярка», інакше є ризик, що вона впаде.
6
І, звичайно, найсучасніший спосіб утеплити вікна - використовувати герметик. До герметику придбайте пістолет або шприц - з їх допомогою проникати герметиком в найменші щілини зручніше.
7
Якщо дме з підвіконня, можливо, варто розкрити підвіконня і подивитися, що всередині. Іноді буває, що недобросовісні будівельники не зміцнюють стіну як слід. На перших порах «худий» підвіконня можна набити ганчірками і ватою, а влітку краще залити цементом.