Що являють собою гірський і прибережний кластери.

Прибережний і гірський кластери являють собою групи спортивних споруд для проведення зимових Олімпійських ігор в Сочі 2014 року, розташовані на узбережжі Чорного моря і в гірській місцевості поблизу селища Красна Поляна. Відстань між кластерами становить 48 км.

Прибережний кластер

Прибережний кластер займає територію Адлера і Імеретинській низовині вздовж узбережжя Чорного моря. Центральний об'єкт прибережного кластера - Олімпійський парк, який об'єднує в собі всі спортивні об'єкти, об'єкти інфраструктури та паркову зону. Всі арени будуть розташовуватися в безпосередній близькості один з одним. У парку одночасно зможуть перебувати до 70 тисяч відвідувачів. Споруджені об'єкти включають в себе стадіон, керлінговий центр, «Адлер-Арену», арену «Шайба» палаци зимового спорту «Айсберг» і «Великий».

Гірський кластер

Гірський кластер знаходиться поруч із селищем Червона Поляна. До його складу входять: комплекс для змагань з біатлону та лижних видів спорту, комплекс для санних видів спорту, центр «Роза Хутір», комплекс «Російські гірки» і парк для екстремальних видів спорту. Всі будівлі в олімпійському гірському кластері мають єдиний архітектурний вигляд, включаючи приватні і житлові споруди. Все це було зроблено для того, щоб Червона Поляна була представлена як гідного місця для проведення Олімпійських та Параолімпійських ігр.В обох кластерах були споруджені готелі, різні допоміжні споруди і нова транспортна інфраструктура Сочі. Райони Великого Сочі, прибережного та гірничого кластерів з'єднані також між собою нової залізничної мережею доріг. Дістатися від гірських об'єктів до прибережних новими залізничними коліями можна буде всього за 30 мінут.В кожному кластері ведеться будівництво Олімпійського селища для розміщення спортсменів, гостей і глядачів змагань. Шлях до місця проведення змагань з Олімпійського села займе не більше 5 хвилин і не більше 15 хвилин - у гірському кластере.Грядущіе Олімпійські і Параолімпійські ігри в Сочі вже названі самими компактними в історії, оскільки дістатися від будь-якого об'єкта можна всього за кілька хвилин. Параолімпійські ігри в Сочі пройдуть на тих же об'єктах, що і Олімпійські, тому будівництво спортивних споруд ведеться з урахуванням потреб спортсменів з інвалідністю. В даний час готовність всіх об'єктів оцінюється в 96%.