Що побудоване на гірському кластері.

Гірський кластер являє собою групу спортивних споруд, побудованих у висотній місцевості спеціально для проведення зимових Олімпійських ігор в Сочі. Він складається з біатлонного і лижного комплексів, санно-бобслейній траси, гірськолижного центру, комплексу трамплінів, а також фрістайл-центру та сноуборд-парку.

Комплекс «Лаура»

Одним з найбільших споруд гірського кластеру є комплекс для проведення змагань з біатлону та лижних гонок «Лаура», який розташовується на гірському хребті Псехако, в 6-10 км від селища Красна поляна. Об'єкт включає в себе два стадіони з зонами старту і фінішу, дві системи трас для біатлону та лижних гонок, стрільбище і зони для підготовки до змагань.

Комплекс «Роза Хутір»

В якості єдиного об'єкта для проведення змагань з гірськолижним дисциплін було споруджено комплекс «Роза Хутір», який знаходиться на хребті Аибга. Він складається з трас для швидкісного спуску (для змагань з лижних дисциплін та слалому), слалому-гіганта і слалому-супергіганта. Олімпійські гірськолижні траси мають загальну протяжність в 20 км. Створення проектів всіх лижних трас належить всесвітньо відомому архітектору Міжнародної федерації лижного спорту Бернару Руссі. Завдяки його зусиллям в Сочі будуть завершені чудові технічні траси міжнародного рівня для проведення найбільших в історії змагань із зимових видів спорту.

Комплекс трамплінів

Комплекс трамплінів розташовується на північному схилі хребта Аибга, біля селища Есто-Садок. Дане місце спеціально вибрали міжнародні експерти, оскільки воно розташоване на стику двох хребтів. Завдяки цьому трампліни гармонійно вписуються в навколишній ландшафт, а спортсмени при стрибках будуть захищені від бокового вітру. Даний комплекс включає в себе найсучасніші олімпійські трампліни К-95 і К-125.

Санно-бобслейній трасі

Санно-бобслейная траса знаходиться на гірськолижному курорті «Альпіка-Сервіс», а її фінішна пряма виходить на територію урочища «Житня Поляна». За рахунок передових технологій підготовки льоду фахівці зможуть забезпечувати постійний і точний контроль над температурою траси.

Фрістайл-центр і сноуборд-парк

Змагання з фрістайлу та сноуборду на Олімпійських іграх в Сочі пройдуть західніше плато «Роза Хутір». Завдяки унікальним сніговим умовам у поєднанні зі спеціальними трасами даний об'єкт гарантовано стане постійним місцем проведення міжнародних змагань з лижного кросу, акробатики, могулу, сноуборд-кросу, паралельного слалому-гіганту та хаф-пайпу.