Як встановити материнську плату.

Материнська плата - це саме та мікросхема, яка дозволяє всім частинам комп'ютера спільно виконувати певні завдання. При складанні ПК з чистого аркуша необхідно її правильно встановити.
Інструкція
1
Процесор необхідно встановлювати в підходяще гніздо, іменоване сокетом. Важливо не погнути каменю «ніжки», якщо вони є, і встановлювати його згідно з маркуванням, інакше деталь може просто згоріти при включенні ПК. Складнощі можуть виникнути і при установці процесорного вентилятора. У ряді ситуацій перед закріпленням материнки на корпусі на її зворотну сторону прикручується частина підставки під кулер. Для успішної установки процесора і вентиляції вивчіть їх технічну документацію. Проводок кулера до гнізда материнки, підписаним CPU_FAN.
2
Заглушка для роз'ємів на задній панелі материнки зазвичай йде в комплекті. Її потрібно надіти на цю панель, щоб роз'єми вийшли назовні перед з'єднанням корпусу з системною платою. В материнке є маленькі отвори під болти. У тих місцях, де отвори плати для кріплення збігаються з такими ж отворами корпусу, потрібно поставити спеціальні, що йдуть разом з мікросхемою, ніжки. Потім материнку необхідно прикрутити до стійки так, щоб ніжки знаходилися між нею і корпусом. Вентилятори корпусу застроміть в роз'єми SYS_FAN.
3
Оперативну пам'ять слід вставити у відповідні роз'єми материнської плати. Їх легко впізнати по зовнішньому вигляду, а підписані вони DIMM_DDR. Відеокарта вставляється в слот PCI Express. Іноді відеоплата має невеликий шлейф для з'єднання з материнкою. Звукова та мережева плати, якщо вони є, підключаються до PCI-роз'єму.
4
Блок живлення з'єднується з материнкою через роз'єм ATX POWER, який має 24 або 20 роз'ємів. Іноді з основним шлейфом йде 1-2 додаткових на 6 або 4 контакти. Вінчестери і приводи DVD/CD приєднуються до SATA материнки і молекс-роз'ємів блоку живлення.
5
Завершенням всього буде підключення передньої панелі корпусу. Від неї йдуть тонкі проводки, підписані 2-3 буквами. Приєднати їх потрібно до контактів на материнке, які мають такий же буквений код. POWER SW і RESET SW дозволять керувати перезавантаженням і включенням ПК, дроти з написом LED включають лампочки на корпусі. SPEAKER, RETURN, SPKOUT і MIC - це дроти від звуку і роз'єму мікрофона. Залишається поставити на корпус кришку. Тепер можна підключити периферію до задньої панелі, під'єднати кабель живлення і включати ПК.