Як зняти вентилятор.

Кожному, кому доводилося відкривати корпус давно працюючого вдома або в офісі комп'ютера, доводилося жахатися кількості пилу, що накопичився на його внутрішніх електронних частинах. Комп'ютерний корпус - це майже ідеальний пилозбірник. Всередині у нього багато електронних компонентів складної форми, відмінно обложників на собі пил, статичну електрику, що утворюється в процесі роботи пристрою сприяє прилипанню пилу, а кілька вентиляторів постійно женуть повітря всередині, забезпечуючи потрапляння пилу в найбільш важкодоступні місця, звідки її вкрай складно витягти.

Одним з таких місць є радіатор центрального процесора. Процесори сучасних комп'ютерів споживають досить багато електричної енергії, яка в кінцевому рахунку перетворюється в тепло. Потужність тепловиділення процесора настільки велика, що без приєднаного радіатора процесор миттєво вийде з ладу, а щоб це не сталося, він оснащений термодатчиком, що відключає систему в разі небезпеки. Для відводу надлишкового тепла процесор оснащується потужним радіатором, як правило, складається з безлічі тонких паралельних пластин, і вентилятора, який проганяє потік повітря крізь пластини, охолоджуючи тим самим радіатор, а значить, і процессор.Но пластинчастий радіатор не тільки відмінно відводить тепло, він ще і прекрасно збирає пил, яку досить складно витягти з простору між пластинами. До того ж до найбільш запиленій внутрішньої частини радіатора доступ закритий прикріпленим зверху вентилятором. А значить, щоб почистити радіатор (а також щоб замінити процесор при необхідності апгрейда) потрібно зняти вентілятор.В залежності від типу кріплення вентилятора для цього існують два основних способи:

  1. Якщо вентилятор кріпиться гвинтами, то для його демонтажу гвинти потрібно акуратно розкрутити. Уважно розгляньте головки гвинтів і підберіть відповідну за розмірами викрутку, інакше проріз легко зірвати, після чого відкрутити гвинт буде дуже складно.
  2. Якщо застосовується кріплення у вигляді клямки, то щоб зняти вентилятор досить відстебнути її, після чого вентилятор можна акуратно відокремити від радіатора. Іноді для відкриття засувки потрібно одночасно підняти два пластикових або металевих важеля.
В процесі експлуатації комп'ютера на його внутрішніх частинах накопичується велика кількість пилу. Кілька працюючих вентиляторів (наприклад, на процесорі, відеокарті) забезпечують потрапляння пилу у важкодоступні місця. Щоб перевірити стан процесора, оновити термопасту або просто вичистити пил, необхідно для початку зняти вентилятор с процесора.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, невелика хрестова викрутка
Інструкція
1
У роботі процесор споживає багато електричної енергії, вона перетворюється в тепло, і процесор нагрівається. Щоб не допускати зайвого нагрівання, процесор оснащується потужним радіатором. Радіатор складається з безлічі тонких паралельних пластин і вентилятора, який проганяє потік повітря крізь пластини. Потік повітря охолоджує пластини, а значить, і процесор.
2
Щоб почистити пил на внутрішній частині радіатора або відкрити доступ до процесора, необхідно зняти вентилятор. Для цього відключіть всі зовнішні кабелі та живлення від системного блоку комп'ютера. Покладіть системний блок на бік в досить освітленому місці, так з ним буде зручніше працювати. Зніміть бічну кришку з системного блоку комп'ютера. Зазвичай кришка тримається на винтиках або засувках. Розкрутіть гвинти і посуньте кришку назад. Вона проїде по пазах каркаса і зніметься.
3
Знайдіть вентилятор процесора. Стандартно в корпусі комп'ютера три вентилятора: в блоці живлення, на відеокарті, на процесорі. До вентилятора блоку живлення дістатися складно. Чи не переплутайте вентилятор на відеокарті з вентилятором на процесорі. Відеокарта - майже завжди сама верхня плата, яка стирчить з роз'єму в материнській платі. Тому коли ви покладете системний блок, центральний вентилятор розташовуватиметься горизонтально.
4
Визначте тип кріплення вентилятора. Визначити його можна на зовнішній вигляд: або це гвинти, або кріплення у вигляді засувки. Акуратно розкрутіть гвинти, якщо вентилятор кріпиться на них. Підберіть підходящу до розмірів капелюшків гвинтів викрутку, щоб не зірвати проріз. Розкрутіть гвинти, зазвичай їх 4. Відстебніть кріплення у вигляді засувок, якщо вентилятор кріпиться на них. Підніміть одночасно два металевих або пластикових важеля, якщо кріплення влаштовано інакше. Акуратно відокремте вентилятор від радіатора.