Симптоми отиту у немовляти.

Отит - запальний процес одного з трьох відділів вуха. Найбільш частий недуга малюків - так званий середній отит. Він виникає зазвичай на тлі сильного нежитю, коли слизова носа набрякає і блокує особливий вушної канал - евстахиеву трубу. В результаті цього в порожнині середнього вуха скупчується рідина, що викликає запальний процес.
Інструкція
1
Діагностувати отит у дітей старшого віку зазвичай достатньо просто: малюк сам почне скаржитися на біль в області вушної раковини. Груднічок так само може стати жертвою цього підступної недуги, однак розповісти про свої відчуття він не в змозі. Тому обов'язком мами є уважний аналіз всіх можливих ознак починається запалення.
2
Під час отиту малюк часто кидає груди або пляшечку, плаче, вертить головою, перекочує голову, перебуваючи в горизонтальному положенні, «жує» власну мову і турбується без видимих причин. Піврічні діти і малюки більш старшого віку починають руками смикати хворе вухо і інтенсивно качають головою, намагаючись хоч якось вгамувати біль. Одним з важливих симптомів отиту є підвищення температури тіла до 38-38,5 градусів.
3
Визначити отит можна за допомогою наступних маніпуляцій. Надавите на козелок - невеликий горбок перед входом в вухо з боку щоки. Хвора дитина заплаче, бо це принесе йому сильний біль. У здорової крихти ця процедура не викличе ніякої реакції. Таку перевірку потрібно проводити регулярно, особливо в період інтенсивного прорізування зубів. Часто в цей час у дітей виникає набряк слизової носа і нежить - головний провісник отиту.
4
Гнійний отит розвивається у малюків дуже стрімко, буквально протягом 6-7 годин, тому якщо у грудничка з'явився хоча б один з перерахованих симптомів, треба, не відкладаючи звернутися до фахівця за допомогою.