Як скористатися Wi-Fi в транспорті.

Масове проникнення в наше життя різних гаджетів змушує інтернет-операторів переглядати ринок послуг - зокрема, надавати послуги Wi-Fi на різних транспортних засобах: на залізної дороге, в літаках, а також в метро і наземному транспорті.

Ще недавно про безкоштовний доступ до інтернету в транспорті доводилося тільки мріяти, і лише пасажири московського метро могли скористатися послугою Wi-Fi. Сьогодні в 16 московських тролейбусах, 6 автобусах і 3 трамваях, а також на транспорті багатьох великих міст можна зустріти наклейки типу «Лови і катайся», «Тролейбус оснащений Wi-Fi» тощо. Поки випробування доступу проходять в тестовому режимі, однак скоро це має стати буденністю.

В тролейбусах, автобусах і трамваях встановлені роутери - вони приймають і передають сигнал мережі CDMA-450, а потім роздають його на різні абонентські пристрої вже у вигляді Wi-Fi. При цьому доступна швидкість передачі даних до 3 мегабіт в секунду. Правда, швидкість залежить від навантаження на роутер, тобто від кількості пасажирів, які підключилися до мережі.

Отримати доступ в інтернет в транспорті можна з різних абонентських пристроїв, які підтримують Wi-Fi - ноутбуків, телефонів, планшетів, смартфонів. Фактично надається швидкість дещо менше заявленої, однак її цілком вистачає для перегляду Facebook і Instagram, а також для оперативного пошуку інформації в пошукових системах. Так, "Яндекс" на введений запит видає результат буквально за кілька секунд.

Як скористатися Wi-Fi в транспорті?

1. Зробити це можна там, де є спеціальна наклейка про послугу Wi-Fi. Зазвичай вона розташовується при вході в салон над турнікетом або прямо на бічному склі автобуса, трамвая або тролейбуса. 2. Для підключення до інтернету в списку доступних мереж необхідно вибрати Rostelecom_Wi-Fi, підключити її на пристрої і вийти в будь-яку пошукову систему.

Транспортники від цього нововведення теж виграють, бо тролейбус або автобус з послугою Wi- Fi, за їхніми припущеннями, буде користуватися великим попитом, а значить, цей транспорт стане більш конкурентоспроможним.