Як набирати на комп'ютері текст. набір тексту на комп'ютері.

Сучасний світ вже неможливо уявити без комп'ютерів. З їх участю мільйони людей щодня працюють, здійснюють покупки, укладають фінансові угоди, розважаються. Тому мінімальні навички роботи на комп'ютері життєво важливі сьогодні всім без винятку. Навіть якщо здається, що з обчислювальною технікою не доведеться перетнутися ніде, хоча б навчитися легко і правильно набирати текст на комп'ютері необхідно. Це може стати в нагоді при оформленні будь-яких документів.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з встановленою ОС Windows
Інструкція
1
Варто зауважити, що набирати текст на комп'ютері набагато простіше і зручніше, ніж друкувати на друкарській машинці або писати від руки. По-перше, його можна відразу ж відредагувати і виправити друкарські помилки, а по-друге, при певному навику десятипальцевой друку швидкість набору текст а різко збільшується.
2
Для людей, які мало стикаються з комп'ютерною технікою навіть такі елементарні речі, як печатку на перших етапах здаються складними. Проте достатньо розібратися в основних принципах роботи текст ових редакторів і все встане на свої місця. Перш за все, слід визначитися, в якій програмі планується працювати з текст ом. На сьогоднішній момент цей вибір досить широкий, так що кожен може вибрати собі додаток до смаку.
3
Для користувачів операційної системи Windows, яких сьогодні більшість в світі, найбільш звичний пакет MS Office, який включає в себе досить великий набір інструментів для роботи з текст ами, цифровими таблицями, базами даних і навіть малюнками. Але для наших цілей інтерес представлятиме лише додаток MS Word, тобто тестовий редактор, призначений для набору і редагування текст ов будь-якого типу.
4
Крім MSWord, який є окремим додатком і вимагає установки, в самій ОС Windows є стандартні програми, що дозволяють працювати з текст овимі форматами. Це «Блокнот» і «WordPad». Знайти їх можна через головне меню «ПУСК - Стандартні». На відміну від повноцінних офісних пакетів ці редактори надають тільки мінімальний набір опцій для роботи з текст ом. Причому в «Блокноті» можливе тільки набирати і зберігати текст, ніяких інших функцій редагування в ньому немає. WordPad дозволяє не тільки набирати і зберігати, але так само форматувати, розставляти переноси, виділяти жирний шрифт або курсив і використовувати деякі інші функції.
5
Незалежно від того, який текст овий редактор ви віддаєте перевагу, принципи роботи з текст ом завжди однакові. Відкривши чисту сторінку, просто починайте набирати текст, попередньо створивши або зберігши файл. Не варто на перших же порах дбати про його редагуванні та оформленні, все це можна зробити після. Зайві літери або друкарські помилки стираються клавішами «Delete» або «Bakspaсe». Заголовні букви вводяться за допомогою клавіші «Shift», якщо ж вам потрібна ціла рядок або абзац, набраний великими літерами, скористайтеся клавішею «Caps Lock».
6
Параметри абзацу (наявність і розмір відступу нового рядка, міжрядковий інтервал, вирівнювання текст а на сторінці) настроюються через головне меню «Формат». Встановлені налаштування зберігаються для всього документа.
7
Щоб труди не пропали даром, не забувайте час від часу зберігати ваш документ. Можна так само налаштувати автоматичне Автосохранение через заданий проміжок часу. Це робиться через меню «Сервіс - Параметри - Збереження - Автозбереження кожні: ..». Вам буде потрібно ввести свій показник або залишити встановлений за замовчуванням на 10 хвилин.
Корисна порада
Навіть якщо ви тільки починаєте освоювати мистецтво комп'ютерної друку і кожну клавішу поки ще знаходите насилу, намагайтеся відразу друкувати обома руками. Згодом подібний навик працювати одночасно двома руками дуже знадобиться при переході на десятипальцевий метод сліпий друку.